Gdzie jest burza? Mapa burzowa. Kiedy będzie burza w Warszawie? Radar burz

2021-06-22 15:54
Gdzie jest burza? Mapa burzowa. Kiedy będzie burza w Warszawie? Radar burz
Autor: Pixabay Gdzie jest burza? Mapa burzowa. Kiedy będzie burza w Warszawie? Radar burz

Nad Warszawę nadciąga front burzowy. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydali ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami. Dotyczą one niemal całej Polski, w tym także województwa mazowieckiego. W Warszawie prognozowane są burze z gradem oraz upały. Gdzie jest burza i jak znaleźć mapy burzowe oraz radary burz w internecie?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dotyczące intensywnych burz z gradem, które mają wystąpić w Warszawie już we wtorek, 22 czerwca. Zgodnie z prognozami pogody przygotowanymi przez meteorologów z IMGW burzom będą towarzyszyć intensywne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje od 22.06.2021 od godziny 11:00 do 23.06.2021 do godziny 3:00.

Zobacz koniecznie: Do Warszawy nadciąga pogodowy kataklizm! Wielka burza będzie siała spustoszenie. Alert IMGW [Gdzie jest burza]

Gdzie jest burza? Radar burz. Mapa burzowa

W sieci nie brakuje stron, które zajmują się analizowaniem danych meteorologicznych i prognozowaniem, gdzie i kiedy w ciągu najbliższej doby mogą pojawić się burze.

Każdego dnia prognozę pogody pod kątem prawdopodobieństwa wystąpienia burz – ich lokalizacji i sił – zamieszcza m.in. portal lowcyburz.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Skywarn Polska – Polscy Łowcy Burz.

Na stronie burzoweinfo.pl znajdziemy aktualne ostrzeżenia burzowe, a dzięki radarowi burz i piorunów ze strony widzimy, gdzie aktualnie znajduje się burza.

- Prognozowane są burze, którym miejscami towarzyszyć będą ulewne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).

Pierwsza wiosenna burza nad Warszawą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE