GDZIE WY PARKUJECIE?! Awantura na Gocławiu o parkowanie na trawnikach. Będą donosy?

2020-01-22 16:23 MB
Parkowanie na Gocławiu
Autor: PIOTR GRZYBOWSKI/SUPER EXPRESS Parkowanie na Gocławiu

Na sąsiedzkich grupach rozpętała się wielka awantura w związku z dzikim parkowaniem mieszkańców na skrzyżowaniu ulic Tadeusza Manteuffla i Jugosławiańskiej. Jeden z mieszkańców podzielił się zdjęciem ukazującym stan trawnika z października oraz ze stycznia. Dyskusja zebrała kilkaset komentarzy, oberwały także władze osiedla. Mieszkańcy zapowiadają donosy.

Prawdziwa awantura rozpętała się na facebookowej grupie „Gocław”, kiedy to jeden z mieszkańców wrzucił zdjęcie zniszczonego przez samochody trawnika. - Jak nie będzie pieniędzy na ławkę, kosz na śmieci, siłownię plenerową czy inną fajną rzecz w przestrzeni publicznej, to wiecie komu podziękować - sąsiadom parkującym na Manteuffla – apeluje jeden z mieszkańców osiedla.

ZOBACZ TEŻ: Parkowanie w stolicy będzie droższe: Opłaty mogą wzrosnąć nawet trzykrotnie! [GALERIA]

Post wywołał prawdziwą burzę, co z kolei pokazało, jak uciążliwym dla mieszkańców osiedla jest brak odpowiedniej liczby miejsc parkingowych. Oberwało się także władzom Gocławia. - Problem z parkowaniem wynika z bezmyślności kolejnych władz, które miały w nosie plan osiedla i zabudowały parkingi blokami – sugeruje jeden z mieszkańców. - Takie są efekty likwidacji parkingów i budowy nowych budynków na ich miejsce. Podziękujmy władzom – piszą kolejni uczestnicy dyskusji.

Zdania są podzielone. Jedni narzekają na brak odpowiedniej liczby miejsc parkingowych i parkowanie na trawniku uznają jako konieczność, drudzy z kolei uważają te praktyki jako niszczenie mienia i zamierzają na delikwentów… donosić. - Zgłaszać, zgłaszać, zgłaszać. Nauka przez kieszeń jest najbardziej skuteczna – sugeruje jeden z mieszkańców. - Donosy lecą – zapowiada kolejny.