Gigantyczny pożar na Pradze! Płonie kamienica przy Stalowej. 4 osoby wyprowadzone przez strażaków

2021-02-28 22:02 Damian Ryndak
płonie kamienica
Autor: mp

Ogromne płomienie pojawiły się na dachu budynku przy ul. Stalowej, niedaleko zajezdni autobusowej. Widać je nawet z kilku kilometrów. Z ogniem walczy 12 zastępów straży pożarnej. Strażacy wyprowadzili z budynku 4 osoby. W chwili obecnej są pod opieką ratowników z pogotowia. Cały czas trwa akcja gaśnicza.

Ogień pojawił się przed godz. 20. na strychu opuszczonego budynku przy ul. Stalowej 71. Płomienie natychmiast zaczęły rozprzestrzeniać się na cały obiekt. Przypadkowi przechodnie wezwali na miejsce służby. - Dokładnie o 20.11 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze pustostanu. Na miejsce zostały skierowane jednostki. Po dotarciu na miejsce okazało się, że płonie dach budynku. Strażacy natychmiast rozpoczęli akcję gaśniczą – informuje mł. Asp. Maciej Jabłoński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

W trakcie działań okazało się, że w środku znajduje się 4 osoby. Ratownicy weszli do budynku i wyprowadzili je na zewnątrz. Wszyscy zostali przekazani załodze pogotowia. Na miejscu cały czas pracuje 12 zastępów straży pożarnej. Straż cały czas walczy z szalejącym ogniem, który jest naprawdę ogromny. Na razie nie wiadomo, jak doszło do pożaru.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE