Pogoda Warszawa na dziś. Gigantyczny spadek temperatury! W Warszawie będzie bardzo zimno! Prognoza pogody 8.10.2021

2021-10-08 7:24
Gigantyczny spadek temperatury! W Warszawie będzie bardzo zimno! Prognoza pogody
Autor: Pixabay Gigantyczny spadek temperatury! W Warszawie będzie bardzo zimno! Prognoza pogody

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w swoich prognozach pogody przekazuje, że północna Skandynawia, Irlandia, Szkocja i basen Morza Śródziemnego będą pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem rozległego wyżu znad Rosji. Polska będzie w zasięgu klina wyżu znad Rosji. Napływać będzie suche i chłodniejsze powietrze kontynentalne. A jaka będzie pogoda w Warszawie dzisiaj, w piątek, 8 października?

Pogoda dzisiaj, piątek, 8.10.2021, Warszawa

Prognoza pogody na dzisiaj w Warszawie. IMGW (8 października)

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1022 hPa i będzie rosło. W piątek zachmurzenie będzie małe, a okresami niebo będzie bezchmurne. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wynosić będzie 13 st. C. Synoptycy z IMGW informują, że możemy spodziewać się słabego i umiarkowanego wiatru wiejącego z kierunku południowo-wschodniego. W nocy zachmurzenie będzie małe. Temperatura minimalna 2 st. C. Wiatr słaby, wschodni. W sobotę zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 13 st. C. Wiatr słaby, wschodni.

Zobacz koniecznie: Skandal z biustem w tle w warszawskim rauszu? Ostra reakcja Trzaskowskiego

Gigantyczna ulewa w Warszawie
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?

Pogoda, 8.10.2021

Tygodniowa prognoza pogody IMGW: Będzie chłodno, ale słonecznie

- Będzie chłodno i słonecznie. W górach prognozowane są opady śniegu - poinformował w czwartek IMGW. Ostrzega też przed przymrozkami.

Kolejne dni będą chłodne z suchym, kontynentalnym powietrzem, które będzie kształtował wyż znad Rosji. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 10 do 15 stopni Celsjusza. Jak ostrzega IMGW, w nocy pojawią się przygruntowe przymrozki. Niestety, uczucie chłodu będzie potęgować porywisty wiatr. Od wtorku będzie jeszcze chłodniej, gdyż nad Polskę nadciągnie bardzo chłodne i wilgotne powietrze z rejonu Morza Norweskiego i Grenlandii. Miejscami może padać deszcz, a w górach nawet śnieg. Jak prognozuje IMGW, niewielkie ocieplenie możliwe jest pod koniec tygodnia.

Przeczytaj: Mysz biegała pomiędzy bułkami w Biedronce! Przerażający film na TikToku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE