Mobbing w ratuszu? Trzaskowski skontroluje urząd

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS, Sebastian Wielechowski/Super Express

Skandal z biustem w tle w warszawskim ratuszu? Ostra reakcja Trzaskowskiego

2021-10-07 18:24

Szokujące doniesienia ze stołecznego ratusza. Urzędniczki z Centrum Obsługi Podatnika oskarżyły przełożonych o ocenianie ich biustów! Jak tłumaczą pracownice, zorganizowane zostało spotkanie, na którym miał zostać stworzony harmonogram pracy w związku z tym, że kobiety karmią piersią. Jedna z nich miała usłyszeć kąśliwą uwagę, że jej piersi są zbyt małe, by mogła karmić. Rafał Trzaskowski zapowiedział już stanowcze działania w tej sprawie.

Do szokujących wydarzeń miało dojść w stołecznym Centrum Obsługi Podatnika, a całą sprawę nagłośniło „Radio ZET”. 27 kwietnia, kadry COP otrzymały anonimowego maila zatytułowanego „pokrzywdzone przez COP”. - Zostałyśmy zaproszone wraz z bezpośrednim przełożonym do gabinetu w celu wyjaśnienia harmonogramu naszej pracy związany z karmieniem naszych dzieci. Wyjaśnienie to polegało na ocenie w obecności kilkunastu osób, w tym dyrekcji oraz przełożonych płci męskiej naszych wymiarów biustu, gdzie jedna z nas usłyszała ironiczną uwagę, że to niemożliwe, że z tak małym biustem karmi pani dziecko - cytuje treść maila „Radio ZET”. Trzy dni później odbyło się spotkanie dyrekcji, po którym dyrektorka COP przeprosiła pracownice i obiecała, że taka sytuacja się nie powtórzy.

Minęły miesiące, a kobiety postanowiły wrócić do sprawy nagłaśniając ją w mediach. - Do dnia dzisiejszego nie potrafimy się pogodzić z tym jak zostałyśmy potraktowane, a wręcz poniżone przez naszych przełożonych. U wielu z nas nastąpiło obniżenie poczucia własnej wartości, czujemy się gorsze i odbiło się to na naszym życiu rodzinnym - czytamy w liście „pokrzywdzonych przez COP”.

Do sprawy odniósł się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który zapowiedział stanowcze działania. 

- Zarządziłem kontrolę w Centrum Obsługi Podatnika, wkrótce będą podejmowane decyzje personalne - powiedział Rafał Trzaskowski w rozmowie z „Radiem ZET”.

Z kolei Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka stołecznego ratusza poinformowała o tym, że dyrektorka COP zrezygnowała ze stanowiska i przechodzi na emeryturę.

Jaki majątek ma prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski? Zobacz w poniższej galerii:

Sonda
Czy Rafał Trzaskowski jest dobrym prezydentem Warszawy?
Super Raport 07.10 (Goście: Marek Belka - eurodeputowany, były premier oraz Izabela Leszczyna - PO) Sedno Sprawy: Wojciech Andrusiewicz