Nowa kobieta u boku Trzaskowskiego. Kim jest nowa rzeczniczka prezydenta Warszawy?

2021-04-19 8:00 Izabela Kraj
Monika Beuth-Lutyk - Trzaskowski - Karolina Gałecka
Autor: Simona Supino/Super Express, Sebastian Wielechowski/Super Express, Paweł Dąbrowski Super Express

W warszawskim urzędzie miasta dość ostre zmiany na stanowiskach, nieco w stylu wiersza Juliana Tuwima: ”Babcia za dziadka, dziadek za rzepkę...”. W piątek nocą rządząca miastem Koalicja Obywatelska straciła władzę na Ochocie. PiS w koalicji z lokalnym klubem wybrał tam swojego burmistrza Sławomira Umińskiego. Z odwołaną burmistrzynią Katarzyną Łęgiewicz (z PO) odeszła też rzeczniczka urzędu Monika Beuth-Lutyk. Ale to dla niej awans! Przechodzi do ratusza. Będzie teraz nową kobietą u boku Rafała Trzaskowskiego. Zobacz też w GALERII WSZYSTKIE KOBIETY TRZASKOWSKIEGO

W warszawskim ratuszu istna karuzela stanowisk! Od dziś (poniedziałek 19 kwietnia) Monika Beuth-Lutyk będzie nową rzeczniczką prezydenta Warszawy i warszawskiego ratusza. Dotychczasowa rzeczniczka prezydenta Rafała Trzaskowskiego Karolina Gałecka po roku wraca do Zarządu Dróg Miejskich, ale już na dyrektorskie stanowisko. Zajmie tym razem wakat wicedyrektora. Bo wicedyrektor ZDM Tamas Dombi został z kolei niedawno szefem nowego biura w ratuszu odpowiedzialnego za zarządzanie ruchem drogowym. Bedzie odpowiadał m.in.za nadzór nad przebudową ronda Dmowskiego.

Karolina Gałecka pożegnała się już ze stanowiskiem. "Po uporządkowaniu polityki informacyjnej miasta przyszedł czas na kolejne wyzwania. Pozostaję w strukturach miejskich, kontynuując pracę na rzecz prezydenta @trzaskowski" - poinformowała Gałecka na Twitterze. "Drodzy Dziennikarze, pracowaliśmy razem wiele lat, dlatego dzisiaj nie mogę Wam nie podziękować za te lata współpracy. Dzięki Wam moja praca nie była pracą tylko hobby. Dziękuję Wszystkim Redakcjom i nie mówię żegnajcie, tylko do widzenia" - dodała odchodząca rzecznik urzędu miasta.

Monika Beuth-Lutyk
Autor: facebook Rzecznik urzędu miasta, rzecznik prezydenta Warszawy

Kim jest nowa rzeczniczka prezydenta Rafała Trzaskowskiego?

"Koniec i początek w jednym. Po 6 latach kończę moją pracę jako rzeczniczka Ochoty, a jednocześnie otrzymałam propozycję, która jest dla mnie spełnieniem zawodowych marzeń - od poniedziałku będę rzeczniczką Miasto Stołeczne Warszawa. Jest to gigantyczne wyzwanie, ale jednocześnie wielka radość i duma, że powierzono mi tak fantastyczną funkcję. Dziękuję za zaufanie! Bardzo Was proszę, kto chce i może, trzymajcie kciuki!" - napisała Monika Beuth-Lutyk na swoim Facebooku.

Ale to urzędniczka związana z warszawskim samorządem od lat! Znamy ją nie tylko z pracy na Ochocie w cieniu burmistrz Katarzyny Łęgiewicz. Monika Beuth-Lutyk, była też wcześniej rzeczniczką w urzędzie dzielnicy Wola a jeszcze wcześniej na Ursynowie. Zaczęła pracę w biurze prasowym w 1999 roku. Z wykształcenia jest politologiem po Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych i Instytucie Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim, jest też specjalistką od PR. Mieszka na Kabatach, szkołę średnią kończyła na Mokotowie (LO im. Konopnickiej).

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE