Karolina Gałecka

i

Autor: Paweł Dąbrowski Karolina Gałecka

Warszawa. Zmiana warty w ratuszu. Odchodzi rzeczniczka Karolina Gałecka

2021-04-16 16:05

Karolina Gałecka zaczęła pełnić funkcję rzeczniczki stołecznego ratusza w marcu zeszłego roku. Zastąpiła wówczas Kamila Dąbrowę, który objął stanowisko wicedyrektora w Biurze Marketingu Miasta. Wcześniej ponad 10 lat pracowała w stołecznym Zarządzie Dróg Miejskich. Rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka od przyszłego poniedziałku przestaje pełnić swoją funkcję. Jak poinformowała, zostanie wicedyrektorem w Zarządzie Dróg Miejskich. Jej obowiązki w ratuszu przejmie Monika Beuth-Lutyk, dotychczasowa rzeczniczka prasowa dzielnicy Ochota.

- 16 kwietnia jest moim ostatnim dniem pracy w UM@warszawa. Po uporządkowaniu polityki informacyjnej miasta przyszedł czas na kolejne wyzwania. Pozostaję w strukturach miejskich, kontynuując pracę na rzecz prezydenta @trzaskowski - poinformowała Karolina Gałecka w piątek na Twitterze.

- Drodzy Dziennikarze, pracowaliśmy razem wiele lat, dlatego dzisiaj nie mogę Wam nie podziękować za te lata współpracy. Dzięki Wam moja praca nie była pracą tylko hobby. Dziękuję Wszystkim Redakcjom i nie mówię żegnajcie, tylko do widzenia - dodała.

NIE PRZEGAP: Dwa nowe przystanki PKP w Warszawie. Jeden z nich na rondzie de Gaulle’a

Warszawa: Potężne naruszenie obostrzeń w parku trampolin?! Policja wkroczyła do akcji

Stołeczny ratusz za pośrednictwem komunikatu poinformował, że obowiązki Gałeckiej od 19 marca przejmie "dobrze znana stołecznym dziennikarzom" Monika Beuth-Lutyk. "Od wielu lat była rzeczniczką w warszawskich dzielnicach – ostatnio na Ochocie, wcześniej na Woli i Ursynowie. Swoje doświadczenie w pracy z mediami i ogromną wiedzę o mieście wykorzysta teraz w pracy na rzecz całego urzędu" - poinformowało miasto.

Jak podkreślono, Beuth-Lutyk to "warszawianka, politolożka i specjalistka public relations", która skończyła Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego i od 1999 r. pracuje w samorządzie. "Zawsze związana z biurem prasowym, zajmowała się nie tylko relacjami z mediami, ale także m.in. konsultacjami społecznymi, budżetem obywatelskim i różnymi formami dialogu z mieszkańcami" - zaznaczył stołeczny ratusz.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE