Gostynin. Wyrzucili szczeniaka, ale nie spotka ich kara! "Przestępców się nie kryje"

2021-04-19 10:27 Michał Michalak
Gostynin. Wyrzucili szczeniaka, ale nie spotka ich kara! Przestępców się nie kryje
Autor: 35069/cc0/Pixabay.com Mieszkańców Gostynina nie spotka kara za to, że porzucili na jednym z ogródków działkowych w mieście szczeniaka. Fundacja Dla Zwierząt Animal Ghost postanowiła tego nie zgłaszać, zdj. ilustracyjne

Mieszkańców Gostynina nie spotka kara za to, że porzucili na jednym z ogródków działkowych w mieście szczeniaka. Zmarznięte i przestraszone zwierzątko znaleźli członkowie Fundacji Dla Zwierząt Animal Ghost. Jak sami piszą na swoim profilu facebookowym, znalezienie właścicieli stworzenia, które wyrzucono w sobotę 17 kwietnia, zajęło im ok. 20 minut. Porzucenie zwierzęcia to przestępstwo zagrożone karą więzienia, ale Fundacja postanowiła niczego nie zgłaszać - dlaczego?

Gostynin. Wyrzucili szczeniaka, ale nie spotka ich kara! "Przestępców się nie kryje"

Mieszkańcom Gostynina, którzy porzucili na terenie tamtejszych ogródków działkowych szczeniaka, nie grozi żadna kara. Zziębnięte i przestraszone zwierzątko znaleźli w sobotę 17 kwietnia na terenie tamtejszych ogródków działkowych członkowie Fundacji Dla Zwierząt Animal Ghost, a pieskowi udało się już zorganizować nowy dom. Ustalenie tożsamości osób, które wyrzuciły szczeniaka, zajęło ok. 20 minut, co udało się zresztą ustalić samej Fundacji, bez potrzeby informowania odpowiednich służb. Choć porzucenie zwierzęcia jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 3 lat, mieszkańcy Gostynina tym razem unikną konsekwencji. Dlaczego?

- (...) Otóż drodzy państwo… domyślamy się, że kontakt z policją nie jest waszym marzeniem, więc tym razem sprawa nie zostanie zgłoszona, nie upubliczniamy też waszego wizerunku, ponieważ postanowiliśmy dać państwu szansę. Mamy nadzieję, że z sytuacji wyciągniecie właściwe wnioski na przyszłość, bo zwierzę to nie zabawka, a kłamstwo prędzej czy później wychodzi na jaw - piszą do byłych właścicieli szczeniaka członkowie Fundacji Animal Ghost.

Czytaj też: Sierpc. Rowerzystka zginęła pod kołami ciężarówki! Śmiertelny wypadek na ul. Piastowskiej

"Konsekwencje powinny być"

Ich decyzja nie spodobała się jednak wszystkim internautom. Jedna z użytkowniczek komentująca sprawę na profilu facebookowym organizacji napisała, że "porzucenie zwierzęcia jest przestępstwem, a przestępców się nie kryje. Za kilka miesięcy suka znów urodzi i będą kolejne takie szczeniaki". Jej zdanie częściowo podziela inna kobieta, doceniając jednocześnie, ile Fundacja Animal Ghost robi dla zwierząt z Gostynina i okolic.

- Jesteście ludźmi o ogromnych i cudownych sercach. Ale dziś zupełnie się z Wami nie zgodzę. Druga szansa dla kogoś, kto dopuszcza się takiego czynu? Dla kogoś, kto na pewno wie, że Wy jesteście i zawsze pomożecie? Nie jestem za policją czy upublicznianiem. Ale konsekwencje powinny być (...) - pisze.

Czytaj też: Wyszogród. POŻAR i mężczyzna ROZSZARPANY przez psy. CAŁA PRAWDA o makabrze!

Czytaj też: Płock. Uprawiała seks, by szantażować kochanków? Wiceprezes Inwestycji Miejskich się tłumaczy [WIDEO]

Czytaj też: Trzech ZABIŁ piorun. Dwóch zmarło z powodu ran. Tragedia, która wstrząsnęła Studzieńcem

Płock. „Bus wpadł do rzeki, 4 osoby wyciągnięte z pojazdu”. Skandaliczne zachowanie zgłaszającego! [ZDJĘCIA]

Pomóżcie uratować naszą mamusię!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE