Grodzą Pl. Piłsudskiego potężnym płotem

i

Autor: MAREK ZIELIŃSKI / SUPER EXPRESS Grodzą Pl. Piłsudskiego potężnym płotem

Grodzą plac Piłsudskiego potężnym płotem. Co tam się dzieje?!

2022-04-20 20:55

Co się dzieje na placu Piłsudskiego? Mieszkańcy Warszawy z niepokojem patrzą na potężny płot, którym odgrodzono to miejsce. Czy to początek głośno zapowiadanej odbudowy Pałacu Saskiego? A może to Grób Nieznanego Żołnierza jest przenoszony w inne miejsce? Ratusz nie wie, wojewoda również. O co chodzi?

Od kilku dni warszawiacy zachodzą w głowę, co dzieje się na placu Piłsudskiego. Stanął wokół niego potężny płot, szczelnie odradzając okolicę. Jedno jest pewne, nie jest to jeszcze start głośno zapowiadanej odbudowy Pałacu Saskiego. Słynne Smoleńskie Schody i Grób Nieznanego Żołnierza również pozostają na swoich miejscach.

Całość wygląda jak skrzętne przygotowania do dużej imprezy na świeżym powietrzu. Na odgrodzonej płycie placu trwają prace przy budowie dużej konstrukcji. Z kolei na barierkach można zauważyć tabliczki z informacją, że plac będzie wyłączony z użytku aż do 28 kwietnia w związku z planowaną imprezą masową.

Problem w tym, że o imprezie nic nie wiedzą ani stołeczny ratusz, ani biuro wojewody. W odpowiedziach, które skierowali do "Gazety Wyborczej", przypominają, że nie oni zarządzają placem Piłsudskiego, a Ministerstwo Obrony Narodowej.

Idąc po nitce do kłębka, można wywnioskować, że prace na placu Piłsudskiego to prawdopodobnie przygotowania do koncertu charytatywnego "Chwała Ukrainie", który organizuje Bank Gospodarstwa Krajowego. Ma on się odbyć 25 kwietnia w godzinach 19-21 właśnie na placu Piłsudskiego. Wstęp na wydarzenie będzie wolny.

"Podczas koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy dla Ukrainy. Wpłaty możliwe będą przez BLIK, SMS oraz bezpośrednio na specjalnie utworzone konto: 91 1130 0007 0080 2394 3520 0002 (tytuł przelewu: Wsparcie dla Ukrainy, odbiorca przelewu: Narodowy Bank Ukrainy)" - informuje BGK.

Na ogromnej scenie na placu Piłsudskiego wystąpią polskie i ukraińskie gwiazdy. Wśród nich m.in.: Urszula, Julia Belei, Justyna Steczkowska, Nina Matvienko & Donia Matvienko, Kamil Bednarek, Antytila, Grubson.

Sonda
W jaki sbosób pomagasz Ukrainie?
Co dalej ze Szpiegowem? Władze Warszawy odpowiadają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają