Groza w Rembertowie! Ścieki z Czajki na dawnym poligonie wojskowym. Mieszkańcy są wściekli !

2019-09-22 21:47 DAR, dryndak@se.com.pl

Groza! Na teren poligonu w Zielonce zrzucane są góry cuchnących odpadów z oczyszczalni Czajka. Hałdy szlamu są ogromne. Widać, że są tam zwożone od wielu miesięcy. Od mieszkańców dowiedzieliśmy się, że codziennie na dawny poligon wjeżdża sznur ciężarówek i zmierza w głąb lasu. Urzędnicy wiedzą o sprawie ale twierdzą, że wszystko jest pod kontrolą i nie ma zagrożenia dla zdrowia i życia.

Mieszkańcy Rembertowa i Zielonki od dłuższego czasu skarżą się na cuchnące opary, które nie dają im normalnie żyć. Najgorzej mają ci, którzy mieszkają niedaleko terenu wojskowego. Nie mogą otworzyć okna, bo odór jest nie do wytrzymania. - Te ciężarówki jeżdżą tu non stop przez cały tydzień. Najgorzej jest, gdy przejadą przez okolicę. W wtedy smród jest taki, że nie można wytrzymać -mówi zbulwersowany Jacek Baranowski (33l.), lokalny przedsiębiorca.

PRZECZYTAJ TAKŻE  PROKURATURA ZAJĘŁA SIĘ AWARIĄ W OCZYSZCZALNI CZAJKA

Mieszkańcy przez wiele miesięcy zastanawiali się co może być przyczyną tych zapachów. Odkryli, że na dawny poligon wojskowy zrzucane są góry odpadów. Ostatnio również ścieki z Czajki, która ma awarię nie tylko kolektora ale również spalarni ścieków. - Nie wiadomo czy to jest w ogóle legalne- zastanawia się Jerzy Malak (72l.), mieszkaniec Rembertowa.

ZOBACZ KONIECZNIE TEŻ NASZ ARTYKUŁ . CBA ZAJMIE SIĘ SPALARNIĄ OSADÓW 

Co na to urzędnicy z ratusza z prezydentem Rafałem Trzaskowskim na czele? - Wiemy o tym. Pięć firm wykonuje usługi zagospodarowania osadów ściekowych na rzecz MPWiK. We wtorek przekażemy więcej informacji w sprawie obecnej sytuacji w oczyszczalni Czajka- mówi Kamil Dąbrowa rzecznik stołecznego ratusza.

ZOBACZ TEŻ: Woda z Twojego kranu ma posmak chloru? SPRAWDŹ jak temu zaradzić!