Groza w taksówce. 21-latek wyjął nóż i zaatakował kierowcę!

i

Autor: KPP w Grodzisku Mazowieckim Groza w taksówce. 21-latek wyjął nóż i zaatakował kierowcę!

Groza w taksówce. 21-latek wyjął nóż i zaatakował kierowcę!

2022-05-10 21:00

Chwile grozy w środku nocy przeżył kierowca taksówki. Nic nie zapowiadało, że 21-letni pasażer zachowa się w tak brutalny sposób. Młody mężczyzna nagle wyjął nóż i przyłożył go o szyi kierowcy! Auto wylądowało w rowie, a 21-latek wykorzystał okazję, by okraść taksówkarza. Sprawa trafił na policję, a agresor już następnego dnia został schwytany.

Sytuacja miała miejsce przed godz. 3 w nocy. Wówczas grodziscy policjanci zostali wezwani do jednej z miejscowości w jaktorowskiej gminie, gdzie doszło do rozboju na kierowcy taksówki. - Na miejscu funkcjonariusze szybko ustalili, że kierowca z firmy przewozowej chwilę wcześniej został napadnięty przez pasażera podczas kursu. Zgłaszający wyjaśnił, że mężczyzna przystawił mu nóż do szyi, na skutek czego wjechał do rowu – przekazała asp. sztab. Katarzyna Zych z grodziskiej policji.

Przeczytaj też: Wojewoda ogłasza obszary zagrożone. Jest decyzja

Agresor wykorzystał okazję i uciekł. Wcześniej jednak okradł kierowcę. Zabrał mu dwa telefony komórkowe, dokumenty, pieniądze i kluczyki od auta.

Policjanci ruszyli na poszukiwanie sprawcy ataku. - Już następnego dnia kryminalni wytypowali podejrzanego o ten czyn mieszkańca gminy. Gdy dotarli do jego miejsca zamieszkania, znaleźli tam rzeczy kierowcy taksówki. 21–latek został zatrzymany i osadzony w celi grodziskiej komendy - wyjaśniła asp. sztab. Katarzyna Zych.

Zebrane przez policjantów materiały trafiły do Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie. Co więcej, żyrardowski sąd zastosował wobec zatrzymanego 21-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za popełnienie rozboju z użyciem noża grozi mu pobyt w więzieniu, nie krótszy niż 3 lata.

Warszawa jak Nowy Jork. Rusza program skanowania ulic
Sonda
Czy uczęszczałeś/uczęszczałaś kiedyś na kurs samoobrony?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany