KOSZMARNE WIEŚCI

Gwałt w centrum Warszawy. Nie żyje 25-letnia Liza. Tragiczne wiadomości ze szpitala

2024-03-01 13:00

W piątek (1 marca) z samego rana dotarły do nas przerażające wiadomości. Nie żyje 25-letnia Liza, która została brutalnie wykorzystana przez 23-letniego Doriana S. w niedzielny poranek (25 lutego). Informację przekazała dziennikarzom portalu "wp.pl" Barbara Mietkowska, rzeczniczka prasowa UCK WUM.

Nie żyje brutalnie zgwałcona 25-letnia Liza. Tragiczne wiadomości ze szpitala

W piątek z samego rana (1 marca) w rozmowie z portalem "wp.pl" Barbara Mietkowska, rzeczniczka prasowa UCK WUM przekazała dramatyczne wiadomości. – Z przykrością muszę powiedzieć, że pacjentka zmarła. Mimo ogromnych starań lekarzy, w godzinach przedpołudniowych nastąpił zgon. Jest nam bardzo przykro. Okoliczności są tragiczne, informacja jest tragiczna. Lekarze robili wszystko co w ich mocy – powiedziała.

Przypomnijmy, do horroru doszło w niedzielę (25 lutego) w samym centrum stolicy. W bramie przy ul. Żurawiej 47 znaleziono nagie ciało 25-letniej Lizy. Dziewczyna została brutalnie wykorzystana przez 23-letniego Doriana S. Mężczyzna kilkanaście godzin po tym horrorze został zatrzymany w wynajmowanym mieszkaniu przy ul. Rakowieckiej na warszawskim Mokotowie. – Mężczyzna wpadł, kiedy wychodził z budynku, w którym wynajmował mieszkanie. Był kompletnie zaskoczony i nie stawiał oporu. Podczas przeszukania zajmowanego przez niego lokalu policjanci znaleźli i zabezpieczyli między innymi duży nóż kuchenny i kominiarkę użyte do popełnienia przestępstwa. Wiadomo już, że napastnik zrabował swojej ofierze dwa telefony komórkowe, kilka kart płatniczych oraz portfel. Policjanci odzyskali wszystkie te przedmioty – przekazywał w oficjalnym komunikacie podinsp. Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności

Po doprowadzeniu do prokuratury usłyszał zarzuty związane z usiłowaniem zabójstwa kobiety na tle rabunkowym i seksualnym. Mężczyzna ten został przesłuchany w charakterze podejrzanego i złożył wyjaśnienia − mówił nam prok. Szymon Banna z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Ze względu na tragiczne wiadomości ze szpitala, które do nas dotarły, możemy być pewni, że w najbliższym czasie prokurator zmieni zarzut wobec zatrzymanego oprawcy. Jak możemy przeczytać w kodeksie karnym: "kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności".

Sonda
Czy kara za gwałt powinna być wyższa?
Gwałt w centrum Warszawy. Nie żyje 25-letnia Liza. Tragiczne wiadomości ze szpitala

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki