Gwałtowna burza w Warszawie. Ulicami płyną rzeki

2021-07-26 16:47

Nad Warszawą rozpętał się pogodowy armagedon. Ulewny deszcz po raz kolejny w tym miesiącu zalał ulice stolicy. Jezdnie w mgnieniu oka zamieniły się w płynące rzeki. Warunki na drogach są koszmarne. Kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność, by nie spowodować kolizji, lub co gorsza, poważnego wypadku.

Ulewy i gwałtowne burze wróciły do Warszawy. W poniedziałkowe popołudnie nad stolicą doszło do oberwania chmury. W mgnieniu oka słoneczny i niezwykle ciepły dzień zamienił się w pogodowy armagedon.

IMGW ostrzegało, że do Warszawy nadciąga gwałtowna zmiana pogody. Instytut wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem. "Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie w przypadku kumulacji opadów do 60 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad" - podaje IMGW.

Pogoda znów zaskoczyła warszawiaków, którzy przez ostatnie dni zdążyli odpocząć od ulewnych deszczy. W poniedziałek ulice miasta ponownie zamieniły się w rzeki. Kierowcy mieli problem, by bezpiecznie przemieszczać się po stolicy. Woda nie nadąża spływać do studzienek kanalizacyjnych.

Burza w Warszawie. Ulicami płyną rzeki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE