Gwałtowne załamanie pogody po fali gorąca. Meteorolodzy już biją na alarm

i

Autor: Pixabay Gwałtowne załamanie pogody po fali gorąca. Meteorolodzy już biją na alarm

Gwałtowne załamanie pogody po fali gorąca. Meteorolodzy już biją na alarm

2022-05-10 18:44

Wiosna wreszcie zawitała do stolicy i rozgościła się na dobre. Drzewa obsypane kwiatami cieszą oczy, ptaki radośnie ćwierkają, a słoneczna pogoda zachęca do większej aktywności na świeżym powietrzu. Niestety, meteorolodzy nie mają wątpliwości. Po fali gorąca w najbliższych dniach czeka nas gwałtowne i bardzo nieprzyjemne załamanie pogody.

Na taką pogodę warszawiacy musieli tej wiosny długo czekać. Od kilku dni słońce przyjemnie rozpieszcza mieszkańców stolicy. Temperatura powietrza wreszcie poszybowała w górę i bez obaw można było zamienić ciepłe, zimowe swetry, na znacznie lżejsze, wiosenno-letnie ubrania.

Wiosenna aura zachęca do spacerów, jazdy na rowerze i podziwiania piękna otaczającej nas przyrody. Ptaki radośnie ćwierkają, drzewa owocowe, kasztany i bzy obsypane są pięknymi kwiatami, a zapach rozpalanych ognisk i grilli unosi się nad ogródkami działkowymi.

W środę, 11 maja, termometry w Warszawie będą wskazywały nawet 25 stopni Celsjusza w cieniu. Ciśnienie wyniesie 1014 hPa, a słońce zajdzie dopiero o godz. 20:48.

Gwałtowne załamanie pogody w Warszawie

Niestety, to koniec dobrych wiadomości. Po fali gorąca w czwartek, 12 maja, nastąpi gwałtowne załamanie pogody. Meteorolodzy nie mają wątpliwości. Chociaż dzień też również będzie bardzo ciepły, a termometry wskażą 25 stopni Celsjusza, to na horyzoncie pojawią się również burze.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem. Jest to alert pierwszego stopnia, który ma obowiązywać od czwartku od godz. 7:30 do piątku (13 maja) do godz. 7:30.

Od piątku temperatura powietrza zacznie spadać. W piątek i sobotę synoptycy zapowiadają deszcz i temperaturę sięgającą 17 stopni Celsjusza. Kolejne dni przyniosą nieco więcej słońca i mniej zachmurzeń, jednak nie wrócą jeszcze temperatury sięgające blisko 30 stopni. Na te znów przyjdzie trochę poczekać.

Tak powstają nowe pociągi SKM dla Warszawy. Produkcja krok po kroku
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany