Wysypisko śmieci niedaleko Jeziorka Czerniakowskiego

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express Wysypisko śmieci niedaleko Jeziorka Czerniakowskiego

Hałdy odpadów zaśmiecają rezerwat przyrody? Nielegalne wysypisko śmieci niedaleko Jeziorka Czerniakowskiego [ZDJĘCIA, WIDEO]

Hałdy odpadów zalegają przy Jeziorku Czerniakowskim. Przy ul. Na Urzeczu na wysokości Kanału Siekierkowskiego ktoś zrobił sobie nielegalne wysypisko śmieci. Plastikowe butelki, puste wiaderka, torebki foliowe to jeszcze nic, bo obok możemy znaleźć stare kanapy, stare okna, a nawet walizki z ciuchami. - Te śmieci są wszędzie i nikt się nimi nie interesuje - skarży się Wiesław Szczerski (75l.).

Ktoś tam wywozi śmieci, tylko kto? - Obcy w nocy podjeżdżają samochodami i zostawiają tam swoje śmieci - relacjonuje Anna Gortat (61 l.) działkowiec. Coraz to nowe śmieci pojawiają się tam dzień w dzień. Niedaleko jest wodny rezerwat przyrody, któremu zagraża to wysypisko. - Niestety, rzadko uczęszczane, peryferyjne tereny, położone z dala od zabudowań, sprzyjają powstawaniu „dzikich wysypisk” - komentuje Monika Chrobak, rzecznik dzielnicy Mokotów.

NIE PRZEGAP: Bójka w Warszawie. Kierowca autobusu i auta urządzili sobie zapasy na ulicy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Składowisko odpadów nad Jeziorkiem Czerniakowskim
Lokalizacja, gdzie znajduje się wysypisko w Warszawie

i

Autor: SE

Kto powinien zająć się tą hałdą?

Sprawa nie jest taka prosta, bo za utrzymanie czystości i porządku odpowiada władający nieruchomością, a to nie jest sprawa jednoznaczna. - Struktura własności we wskazanym rejonie jest zróżnicowana. Część nieruchomości jest własnością prywatną a część własnością m.st. Warszawy - informuje Monika Chrobak, rzeczniczka prasowa Urzędu Dzielnicy Mokotów. Wysypiska zlokalizowane na terenach należących do dzielnicy są od razu likwidowane. - W ubiegłym roku usunęliśmy z takich miejsc łącznie 1380 m3 odpadów – wspomina rzeczniczka. W przypadku wysypisk na prywatnych terenach, ich właściciele są zobowiązani przez miasto do ich uprzątnięcia.

Co stanie się ze śmieciami niedaleko Jeziorka Czerniakowskiego?

- Sprawdzimy w terenie, gdzie dokładnie i na jakiej działce pozostawione są śmieci i jeśli władamy tym terenem uprzątniemy wysypisko do końca tygodnia - zapowiada Monika Chrobak, rzeczniczka dzielnicy Mokotów.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany