Dynia na Halloween. Stworzyłeś małe arcydzieło? Przynieś je do ZOO!

2021-10-27 17:17
Halloween w stolicy. Przynieś swoją dynię do ZOO
Autor: Pixabay Halloween w stolicy. Przynieś swoją dynię do ZOO

Dynia to niezaprzeczalnie królowa jesieni. Jest smaczna, zdrowa i można z niej przyrządzić prawdziwe kulinarne pyszności m.in. zupy, leczo, ciasta czy pudding. Można też ponieść wodze fantazji i przerobić ją na wyjątkową dekorację, która następnie trafi do stołecznego ogrodu zoologicznego. Halloweenowy Tydzień w Warszawskim ZOO trwa w najlepsze! Na czym polega zabawa?

Ach, jesień! Złote liście, których coraz mniej na drzewach, słońce, które świeci nieco bardziej przymglone, pierwsze przymrozki i… dynie. Ten owoc, a ściślej rzecz ujmując jagoda, zagościł już dawno w kuchni. Ale dynia nie tylko jest do jedzenia. Świetnie sprawdzi się również jako dekoracja, szczególnie w wersji popularnego halloweenowego lampionu.

W tym roku jest też niepowtarzalna okazja, by swoją twórczość pokazać szerszemu gronu odbiorców. W Warszawskim ZOO trwa Halloweenowy Tydzień! "OGŁASZAMY ZBIÓRKĘ DYNIOWYCH RZEŹB! Zachęcamy, by każdy, kto tylko ma ochotę i wyobraźnię, dostarczył do naszego Ogrodu swoje autorskie dyniowe arcydzieło. Tematyka i technika dowolna, ale może uda Wam się wyrzeźbić jednego ze zwierzęcych mieszkańców Warszawskiego ZOO" - zachęca ogród zoologiczny w swoich mediach społecznościowych.

Zobacz: Marsz Niepodległości 2021 się NIE ODBĘDZIE?! Sąd wydał zaskakujący wyrok

Zabawa trwa do 1 listopada. Przyniesione przez warszawiaków dynie staną się dekoracją alei głównej w ZOO. Przyniesione rzeźby możecie zostawić:

  • podczas spaceru po ZOO w alei głównej: przy ogrodzeniu, między domkiem gibonów a lemurów
  • u ochrony przy wejściu od ul. Ratuszowej lub Mostu Gdańskiego

"Obiecujemy foto-wystawę i dyniowy wernisaż, kto wie, może niektóre z Waszych dyniowych dzieł sprezentujemy naszym zwierzakom" - informuje ZOO.

Jak przypomina ogród zoologiczny, smakoszami dyni są słonie, nosorożce, żubry, jelenie wietnamskie, małpy, ślimaki, wije, karaczany, a także inne zwierzaki.

Sonda
Czy lubisz odwiedzać ZOO w Warszawie?
Super Raport 26.10 (Goście: Paweł Kowal - KO, dr Maciej Hamankiewicz - lekarz, były prezes NRL) Sedno Sprawy: dr Konstanty Szułdrzyński
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE