Historyczne składy będą kursowały po Warszawie. Na tory wyruszy świąteczna linia tramwajowa

i

Autor: WTP Historyczne składy będą kursowały po Warszawie. Na tory wyruszy świąteczna linia tramwajowa

Coraz bliżej święta

Historyczne składy będą kursowały po Warszawie. Na tory wyruszy świąteczna linia tramwajowa

2022-11-30 17:18

Weekend 3-4 listopada, będzie pełen wrażeń. Ulice stolicy wypełnią się magią zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Tramwaje Warszawskie zapowiedziały, że na tory wyjadą zabytkowe składy. Oznaczona literą M linia będzie kursowała w godz. 13-19. Którędy przejedzie świąteczny tramwaj?

Weekend w Warszawie pełen świątecznej magii

To będzie magiczny weekend! W stolicy zagości atmosfera zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Po zmroku w sobotę, 3 grudnia, rozbłysną iluminacje świąteczne na Trakcie Królewskim, a prezydent miasta zapali choinkę na placu Zamkowym. Tego samego dnia wystartują dwa uwielbiane przez warszawiaków lodowiska miejskiepod Pałacem Kultury i Nauki oraz wokół Syrenki na rynku Starego Miasta. Wstęp na ślizgawki będzie darmowy.

Świąteczna linia tramwajowa M

O atrakcję zadbali również tramwajarze. W sobotę i niedzielę (3 i 4 grudnia) po Warszawie jeździć będzie linia specjalna oznaczona literą M. Linię tę obsłużą zabytkowe wagony typu K z lat 40., N z lat 50. oraz jeden wagon szybkobieżny typu 13N z lat 60. ubiegłego wieku.

Historyczne pojazdy będą kursowały w godz. 13-19. Trasa tramwaju linii M połączy Wolę ze Śródmieściem i Pragą Północ. Poprowadzi ona: KOŁO – Obozowa – Młynarska – al. „Solidarności” – most Śląsko-Dąbrowski – Targowa – Kijowska – DW. WSCHODNI (KIJOWSKA).

Zabytkowe tramwaje również w święta

Ponowną okazją do przejażdżki historycznym tramwajem będzie 26 grudnia. "W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia tramwaje linii M będą kursowały na tej samej trasie, w ramowych godzinach 12-18" - zapowiadają tramwajarze.

W zabytkowych wagonach obowiązują wszystkie rodzaje biletów ZTM. "Skasują je konduktorzy – członkowie Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Na biletach jednorazowych przesiadkowych oraz czasowych konduktorzy umieszczą pieczątkę wraz z adnotacją o dacie i godzinie ważności biletu" - podaje Warszawski Transport Publiczny.

"We wszystkich wagonach znajdują się również kody QR umożliwiające aktywowanie biletu zakupionego przez aplikację mobilną. Przejazd na podstawie ważnego biletu okresowego (krótko- lub długookresowego) możliwy jest po wcześniejszym jego skasowaniu (aktywowaniu karty) w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub w bramce metra" - czytamy w komunikacie WTP.

Sonda
Czujesz już magię świąt?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki