Iluminacja świąteczna rozbłyśnie w Warszawie. Wiemy kiedy!

i

Autor: Marcin Smulczyński / Super Express Iluminacja świąteczna rozbłyśnie w Warszawie. Wiemy kiedy!

Padła data!

Iluminacja świąteczna rozbłyśnie w Warszawie. Wiemy kiedy!

Zbliża się ten magiczny czas, gdy Warszawa rozbłyśnie blaskiem świątecznych iluminacji. Na placu Zamkowym stoi już choinka, a na Trakcie Królewskim są rozwieszone piękne dekoracje. Pozostaje tylko czekać, aż tegoroczne iluminacje rozbłysną i wprowadzą niepowtarzalną atmosferę w stolicy. My już wiemy, kiedy to nastąpi! W poniższym artykule zdradzamy Wam tę wyczekiwaną datę.

Świąteczne iluminacje rozbłysną w Warszawie

Trakt Królewski w świątecznej odsłonie co roku przyciąga tłumy spacerowiczów. I chociaż jeszcze kilka miesięcy temu włączenie bożonarodzeniowym iluminacji w Warszawie stało pod wielkim znakiem zapytania, wiadomo już, że i tym razem ich nie zabraknie. W czwartek, 3 listopada, podejrzeliśmy, jak pracownicy wynajętej przez ZDM firmy Multi Decor z pomocą wysięgników zaczęli montaż pierwszych ozdób świątecznych na Krakowskim Przedmieściu. W połowie listopada na placu Zamkowym stanęła potężna choinka.

Włodarzy miasta przed udekorowaniem stolicy na święta nie powstrzymały problemy budżetowe miasta, szalejąca inflacja i kryzys energetyczny. - Mamy podpisaną umowę na wiele lat. W związku z tym koszty zerwania tej umowy byłyby olbrzymie. Iluminacja będzie, natomiast zrobimy wszystko by ograniczyć godziny iluminacji, tak żeby ten pobór prądu był jak najmniejszy. Tam, gdzie jesteśmy w stanie całkowicie wycofać się z iluminacji – na przykład na elewacji budynków – robimy to - wyjaśnił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Kiedy włączą świąteczne iluminacje w Warszawie?

Skoro wszystko jest już przygotowane, a święta zbliżają się wielkimi krokami, nasuwa się pytanie: kiedy iluminacje świąteczne rozbłysną w Warszawie. Stołeczny ratusz nie pozostawia wątpliwości. Wydarzy się to w sobotę, 3 grudnia. - Na pewno wieczorem, jak się ściemni - uściśliła rzeczniczka ratusza Monika Beuth.

Jak dodała w rozmowie z „Super Expressem”, rynek starego Miasta i Krakowskie Przedmieście prawdopodobnie rozbłysną iluminacjami w okolicach godz. 16. - Choinka będzie później. Włączy ją osobiście prezydent miasta - przekazała rzeczniczka. W tej kwestii nie padła jeszcze konkretna godzina.

Warto wspomnieć, że 3 grudnia ruszają również dwa uwielbiane przez mieszkańców stolicy miejskie lodowiska – to pod Pałacem Kultury i Nauki oraz bajkowa ślizgawka z Syrenką na rynku Starego Miasta. Wstęp jest darmowy.

Sonda
Lubisz spacerować Traktem Królewskim w Warszawie, gdy są świąteczne iluminacje?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają