Horror na Bemowie. 24-latek przez kilka miesięcy znęcał się nad labradorem. Kopał i przyciskał psa do ziemi!

i

Autor: Pixabay Horror na Bemowie. 24-latek przez kilka miesięcy znęcał się nad labradorem. Kopał i przyciskał psa do ziemi!

Okrutne

Horror na Bemowie. 24-latek przez kilka miesięcy znęcał się nad labradorem. Kopał i przyciskał psa do ziemi!

2023-01-25 7:54

Według śledczych 24-letni mężczyzna przez kilka miesięcy znęcał się nad swoim psem. Kopał, szarpał i powalał na ziemię labradora. Pod koniec grudnia minionego roku wolska prokuratura skierowała już do akt oskarżenia w sprawie znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. 24-latkowi grozi za to do 5 lat więzienia.

Znęcał się nad psem. Stanie przed sądem

Policjanci z Bemowa otrzymali wstrząsające zgłoszenie. Wynikało z niego, że mężczyzna miał przyciskać do ziemi psa i go kopać! Funkcjonariusze ustalili, kto jest właścicielem maltretowanego zwierzęcia. Wszystko wskazywało na to. że nie była to jednorazowa sytuacja związana ze złym traktowaniem zwierzęcia. - Kryminalni dotarli do 24-latka, który był zaskoczony wizytą policjantów. Mężczyzna był zdenerwowany i nie chciał wykonywać poleceń funkcjonariuszy - dodała policjantka. 24-latek został zatrzymany, a jego pies trafił pod opiekę schroniska.

Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Usłyszał bowiem zarzut znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Postępowanie w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola.

- Według ustaleń śledczych 24-latek znęcał się nad labradorem od początku sierpnia do końca listopada 2022 roku. Mężczyzna znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad psem w ten sposób, że kopał psa po cały ciele, szarpał i ciągnął psa za smycz i obrożę typu kolczatka, powalał psa na ziemię, dociskał psa do ziemi - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Prokurator dodała, że pod koniec grudnia został skierowany akt oskarżenia w tej sprawie do Sądu Rejonowego dla Warszawy Woli.

24-latkowi za znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem grozi do 5 lat więzienia.

Ktoś znęca się nad zwierzęciem? Reaguj!

Policja apeluje, by będą świadkiem krzywdy, która dzieje się zwierzęciu, nie odwracać wzroku i nie przechodzić obojętnie. "Jeśli posiadasz informacje o znęcaniu się nad zwierzętami poprzez m.in. torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania lub oferowaniu do sprzedaży bądź kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem skontaktuj się z policją" - zaapelowała nadkom. Marta Sulowska z bemowskiej policji.

Zgłoszenia należy wysyłać na specjalny adres poczty elektronicznej: [email protected] - dodała.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki