Horror na Bemowie. 24-latek przez kilka miesięcy znęcał się nad labradorem. Kopał i przyciskał psa do ziemi!

i

Autor: Pixabay Horror na Bemowie. 24-latek przez kilka miesięcy znęcał się nad labradorem. Kopał i przyciskał psa do ziemi!

Okrutne

Horror na Bemowie. 24-latek przez kilka miesięcy znęcał się nad labradorem. Kopał i przyciskał psa do ziemi!

2023-01-25 7:54

Według śledczych 24-letni mężczyzna przez kilka miesięcy znęcał się nad swoim psem. Kopał, szarpał i powalał na ziemię labradora. Pod koniec grudnia minionego roku wolska prokuratura skierowała już do akt oskarżenia w sprawie znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. 24-latkowi grozi za to do 5 lat więzienia.

Znęcał się nad psem. Stanie przed sądem

Policjanci z Bemowa otrzymali wstrząsające zgłoszenie. Wynikało z niego, że mężczyzna miał przyciskać do ziemi psa i go kopać! Funkcjonariusze ustalili, kto jest właścicielem maltretowanego zwierzęcia. Wszystko wskazywało na to. że nie była to jednorazowa sytuacja związana ze złym traktowaniem zwierzęcia. - Kryminalni dotarli do 24-latka, który był zaskoczony wizytą policjantów. Mężczyzna był zdenerwowany i nie chciał wykonywać poleceń funkcjonariuszy - dodała policjantka. 24-latek został zatrzymany, a jego pies trafił pod opiekę schroniska.

Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Usłyszał bowiem zarzut znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Postępowanie w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola.

- Według ustaleń śledczych 24-latek znęcał się nad labradorem od początku sierpnia do końca listopada 2022 roku. Mężczyzna znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad psem w ten sposób, że kopał psa po cały ciele, szarpał i ciągnął psa za smycz i obrożę typu kolczatka, powalał psa na ziemię, dociskał psa do ziemi - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Prokurator dodała, że pod koniec grudnia został skierowany akt oskarżenia w tej sprawie do Sądu Rejonowego dla Warszawy Woli.

24-latkowi za znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem grozi do 5 lat więzienia.

Ktoś znęca się nad zwierzęciem? Reaguj!

Policja apeluje, by będą świadkiem krzywdy, która dzieje się zwierzęciu, nie odwracać wzroku i nie przechodzić obojętnie. "Jeśli posiadasz informacje o znęcaniu się nad zwierzętami poprzez m.in. torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania lub oferowaniu do sprzedaży bądź kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem skontaktuj się z policją" - zaapelowała nadkom. Marta Sulowska z bemowskiej policji.

Zgłoszenia należy wysyłać na specjalny adres poczty elektronicznej: naczelnik.pg@ksp.policja.gov.pl - dodała.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają