IMGW ostrzega przed pogodowym DRAMATEM. Sytuacja nagle się zmieni. Będzie powrót zimy?

2021-03-04 21:00 alig
IMGW ostrzega przed pogodowym DRAMATEM. Sytuacja nagle się zmieni. Będzie powrót zimy?
Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

Pogoda uwielbia płatać figle. W tej zimy przechodzi jednak sama siebie. Po siarczystych mrozach sięgających poniżej -20 stopni Celsjusza, nagle przyszła odwilż, a termometry wskazywały niemal 20 stopni na plusie. W Warszawie padł nawet rekord ciepła! Tymczasem synoptycy ostrzegają, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Ciepłe dni minęły, a temperatura znów zaczęła spadać.

Chyba niemal każdy kojarzy powiedzenie "w marcu jak w garncu". Marcowa pogoda potrafi bowiem przeplatać w sobie wszystkie pory roku. To powiedzenie w tym sezonie jest niezwykle aktualne. Pogoda płata bowiem tej zimy nie lada figle. Po siarczystych mrozach sięgających poniżej -20 stopni Celsjusza, nagle przyszła odwilż, a termometry zaczęły wskazywać nawet około 20 stopni na plusie. W Warszawie padł nawet rekord ciepła! Ostatnio zrobiło się co prawda nieco chłodniej, ale nikt nie przypuszczał, że pogoda szykuje kolejną niespodziankę.

NIE PRZEGAP: Padł historyczny rekord ciepła w Warszawie. Tak ciepło w lutym nie było jeszcze nigdy. Szokujące temperatury

Przyroda zaczyna budzić się do życia. Gdzie nigdzie widać już kwitnące krokusy, a tymczasem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed pogodowym dramatem. W nocy z czwartku na piątek sytuacja na drogach będzie tragiczna. Kierowcy, uważajcie! "Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -4°C, temperatura minimalna przy gruncie około -5°C" - ostrzega IMGW.

Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godz. 21 w czwartek do godz. 9 w piątek. Synoptycy IMGW prognozują jednak, że sytuacja ta może utrzymać się nawet do soboty. Warszawiaków zaskoczyć mogą również niewielkie opady śniegi lub śniegu z deszczem. Zdawało się bowiem, że zima na dobre opuściła już stolicę, a tymczasem temperatury spadają na łeb na szyję i znów ma pojawić się biały puch. Uspokajamy jednak - siarczyste mrozy już raczej nie wrócą, ale na ciepłe wiosenne dni trzeba jeszcze zaczekać. Mieszkańcy Warszawy muszą przygotować się na marzec pełen pogodowych niespodzianek.

Wielka śnieżyca nad Warszawą. Drogi znów są białe
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE