Akcja Straży Granicznej w Warszawie. Zatrzymano 6 osób

i

Autor: Tadeusz Mróz

Imigranci zatrzymani w Warszawie. Akcja Straży Granicznej i policji na S8

2021-10-07 13:55

Straż Graniczna zatrzymała na ul. Toruńskiej samochód, którym podróżowało sześcioro obywateli innych państw. Jak podaje portal TVN24, chodzi o obywateli Iraku, Syrii i Tadżykistanu. Wśród zatrzymanych jest kobieta. Obcokrajowcy nie mieli przy sobie dokumentów zezwalających na pobyt w Polsce.

Z informacji służb wynika, że zatrzymania dokonano ok. godziny 10 na trasie S8. Kierujący pojazdem Tadżyk miał jechać w stronę Łodzi. W związku z zatrzymaniem pojazdu przez policję zablokowany był jeden z pasów autostrady. - Otrzymaliśmy informację od Straży Granicznej o obcokrajowcach poruszających się autem po trasie S8. Samochód został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji - powiedziała mł. asp. Monika Nawrot ze stołecznej policji.

- Do zatrzymania doszło na ul. Toruńskiej w Warszawie. Dokonała go policja na podstawie naszych operacyjnych informacji. Wśród zatrzymanych jest kobieta, to obywatelka Syrii. Dokładny wiek nie jest na razie znany, jednak wszyscy zatrzymani są pełnoletni - powiedział mjr Straży Granicznej Krzysztof Grzech. Migranci przemieszczali się samochodem marki Dacia Logan.

Kryzys migracyjny przybiera na sile. Przez terytorium naszego kraju próbują przedostać się tysiące uciekinierów, głównie z krajów Bliskiego Wschodu. Na granicy polsko-niemieckiej służby zatrzymały we wrześniu 7 tys. osób.

Super Raport 07.10 (Goście: Marek Belka - eurodeputowany, były premier oraz Izabela Leszczyna - PO) Sedno Sprawy: Wojciech Andrusiewicz
Sonda
Czy straż graniczna w Polsce radzi sobie ze zjawiskiem nielegalnej imigracji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE