LOT drugą najbardziej punktualną linią lotniczą w Europie

i

Autor: pixabay.com

Co się stało?

Incydent w samolocie LOT z Nowego Jorku do Warszawy. Pilot lądował na Islandii

2024-04-20 14:33

Kapitan polskiego samolotu Polskich Linii Lotniczych LOT lecący z Nowego Jorku do Warszaw musiał pilnie lądować w Keflaviku na Islandii. Jeden z pasażerów bardzo źle się poczuł. Na pokładzie miało być kilka osób powracających z USA, które towarzyszyły prezydentowi Andrzejowi Dudzie w jego wizycie.

Incydent w samolocie LOT z Nowego Jorku do Warszawy. Pilot lądował na Islandii

Pilne lądowanie miało miejsce w sobotę (20 kwietnia). Jak informuje Wirtualna Polska chodziło o stan zdrowia jednego z pasażerów. - Maszyna PLL LOT lecąca z Nowego Jorku do Warszawy musiała wylądować w islandzkim Keflaviku. Międzylądowanie było konieczne z powodu kłopotów medycznych jednego z pasażerów - potwierdził w rozmowie z Wirtualną Polską Krzysztof Moczulski rzecznik LOT.

Według ustaleń TV Republika, samolotem leciało kilka osób z otoczenia prezydenta. Andrzej Duda poleciał do Stanów Zjednoczonych, żeby spotkać się m.in. z Donaldem Trumpem.

PLL LOT otwiera nowe linie

W połowie marca br. wystartowało nowiuteńkie połączenie z warszawskiego lotniska do Taszkentu. Ta magiczna miejscowość leży w przepięknym kraju orientu z historią liczącą blisko 2700 lat! − Polski przewoźnik chce być dla pasażerów partnerem zarówno w podróżach biznesowych, jak również w inspiracjach podróżniczych − czytamy w oficjalnym komunikacie LOT.

QUIZ. Ameryka niejedno na imię! Czwartkowy test z geografii o Ameryce Południowej

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Ile niedpoległych państw jest w Ameryce Południowej?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki