Uruchomili nowe połączenie lotnicze! Już teraz możecie odwiedzić „magiczny kraj orientu”

i

Autor: Shutterstock(2)

NOWA TRASA ZAGRANICZNA

LOT uruchamia nowe, egzotyczne połączenie z Warszawy. Tylko 6 godzin i zobaczymy zupełnie inny świat

2024-04-09 8:06

W połowie marca br. wystartowało nowiuteńkie połączenie z warszawskiego lotniska do Taszkentu. Ta magiczna miejscowość leży w przepięknym kraju orientu z historią liczącą blisko 2700 lat! − Polski przewoźnik chce być dla pasażerów partnerem zarówno w podróżach biznesowych, jak również w inspiracjach podróżniczych − czytamy w oficjalnym komunikacie LOT.

Pierwsze połączenie do Taszkentu leżącego w Uzbekistanie wystartowało 13 marca o godzinie 20:55. W uroczystym otwarciu, które zorganizowano no Lotnisku Chopina w Warszawie wzięło udział mnóstwo osób, między innymi sam prezes zarządu Michał Fijoł. Na miejscu obecna była również załoga i pasażerowie pierwsze rejsu. Samolot, który wyruszył z warszawskiego lotniska w stolicy Uzbekistanu wylądował następnego dnia, kilka minut po godzinie dziewiątej czasu lokalnego.

Nowe połączenie lotnicze z Warszawy. Polecicie do Uzbekistanu

Otwieramy dziś kolejne połączenie PLL LOT – do Uzbekistanu. To jeden z najbardziej intrygujących krajów świata, który ma wiele do zaoferowania pasażerom z Polski i Europy. Atrakcje Jedwabnego Szlaku, legendarne zabytki Samarkandy, Chiwy, czy Buchary to kolejne unikalne punkty na podróżniczej mapie świata, dostępne w siatce połączeń PLL LOT. Jestem również przekonany, że możliwość komfortowego dotarcia do serca Azji Centralnej na pokładach naszych samolotów stworzy potencjał dla dalszego rozwoju turystyki oraz współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a Uzbekistanem – powiedział prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT Michał Fijoł podczas uroczystości otwarcia.

Zobaczcie również nasze zdjęcia z otwarcia radomskiego lotniska:

Lądowanie pierwszego samolotu w Radomiu

Nasze połączenie uruchomiliśmy również z myślą o obywatelach Uzbekistanu. Z Lotniska Chopina, które stanowi wygodny punkt przesiadkowy, podróżujący z Taszkentu mogą dotrzeć do blisko 80 miast w Europie, czy Ameryce Północnej, dostępnych w naszej siatce połączeń – dodał.

Rejsy na trasie będą odbywać się trzy razy w tygodniu: środy, piątki oraz niedziele. W podróż powrotną samoloty będą wyruszać w poniedziałki, czwartki oraz soboty. W kwietniu i maju polski przewoźnik uruchomi na tej trasie dodatkową rotację we wtorki, z planowanym powrotem do Warszawy w środy.

Sonda
Lubisz latać samolotem?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki