Jechał ciągnikiem, po drodze wyrzucał puszki po piwie. Miał 2,5 promila

i

Autor: Shutterstock Jechał ciągnikiem, po drodze wyrzucał puszki po piwie. Miał 2,5 promila

Pijany i bez uprawnień

Jechał ciągnikiem, po drodze wyrzucał puszki po piwie. Miał 2,5 promila

2023-03-23 21:04

Sytuacja miała miejsce wieczorem na terenie gminy Dzierzgowo w powiecie mławskim. Uwagę policjantów zwrócił kierujący ciągnikiem rolniczym, który wyrzucał z pojazdu na drogę puszki po piwie. Jak się okazało, 41-latek był kompletnie pijany! Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, w trakcie kontroli przyznał, że od kilku lat nie ma prawa jazdy.

Pijany jechał ciągnikiem i zaśmiecał drogę

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Dzierzgowo. Patrol policji w Wieczfni Kościelnej zauważył kierującego ciągnikiem rolniczym, który w trakcie jazdy wyrzucał z pojazdu na drogę puste puszki po piwie. Podczas kontroli okazało się, że 41-letni mieszkaniec pow. mławskiego jest kompletnie pijany! Mężczyzna miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Jakby tego było mało, nie posiadał uprawnień do kierowania. - W rozmowie z policjantami oświadczył, że owszem pił piwo, a dokładnie trzy piwa kilka godzin temu - przekazała asp. szt. Anna Pawłowska z mławskiej policji.

Kierowca odpowie za swoje przewinienia

Zatrzymany 41-latek odpowie za kierowania pojazdem, będąc się w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat więzienia. Mężczyzna odpowie także za wykroczenie zaśmiecania drogi.

Policja apeluje: Reagujmy!

Mławska policja przypomina, że skuteczna walka z nietrzeźwymi kierowcami zależy także od społecznej reakcji. - Widząc kierowcę, którego zachowanie może świadczyć o tym, że kieruje pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, natychmiast powiadom Policję. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy 112. Twoja reakcja oraz przekazana informacja ma ogromne znaczenie - zaapelowała asp. szt. Anna Pawłowska.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni być karani jeszcze surowiej?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany