Jedna z najdłuższych rzek Mazowsza skażona! "Olbrzymia żółta plama"

Jedna z najdłuższych rzek Mazowsza skażona! Olbrzymia żółta plama
Autor: Krzysztof Dudzik (User:ToSter)/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons Jedna z najdłuższych rzek Mazowsza skażona. Do liczącej prawie 250 kilometrów Wkry (na zdjęciu) wpłynęła "olbrzymia żółta plama", która trafiła do akwenu z rzeki Luty przepływającej przez gminę Bieżuń pod Żurominem

Jedna z najdłuższych rzek Mazowsza skażona. Do liczącej prawie 250 kilometrów Wkry wpłynęła "olbrzymia żółta plama", która trafiła do akwenu z rzeki Luty przepływającej przez gminę Bieżuń pod Żurominem. Dużych rozmiarów zanieczyszczenie może pochodzić ze znajdującego się nieopodal zakładu drobiarskiego. Próbki do badań pobrali na miejscu przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie.

Jedna z najdłuższych rzek Mazowsza skażona! "Olbrzymia żółta plama"

Jak informuje Radio 7, jedna z najdłuższych rzek Mazowsza - Wkra - została skażona. Wszystko rozpoczęło się od zanieczyszczenia rzeki Luty na terenie gminy Bieżuń pod Żurominem, z której do Wkry dostała się "olbrzymia żółta plama". Była ona widoczna na odcinku 3 kilometrów liczącej niespełna 250 kilometrów rzeki.

- Trzeba było podjąć natychmiastowe działania, ponieważ skażenie rzeki wydawało się duże, a czynnik, którym została skażona, wydawał się niewiadomego pochodzenia. Natychmiast po usłyszeniu o skażeniu zawiadomiłem Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska - mówi warszawa.tvp.pl burmistrz Bieżunia Andrzej Szymański.

Czytaj też: Mazowieckie. Nie żyje znany malarz i grafik. Jego znaczki robiły furorę nawet za granicą [zdjęcia]

Jak informuje warszwa.tvp.pl, przedstawiciele WIOŚ w Warszawie pobrali do badań próbki z rzeki Luty i Wkry, a ich wyniki mają być znane w przyszłym tygodniu. Jeszcze w tym tygodniu mają oni przeprowadzić kontrolę w podejrzanym o doprowadzenie do skażenia zakładzie drobiarskim.

Czytaj też: Mazowieckie. Wojewoda ogłasza ALERT. Kolejne zagrożenie dla mieszkańców, sprawa jest poważna

Czytaj też: Płock. Śmierć 32-latka nic ich nie nauczyła! Skandaliczne zachowanie rodziców małego dziecka

Czytaj też: Płock. Zatrzymał się na ulicy i ruszył w kierunku kobiety! Ta nie pozostała mu dłużna [wideo]

Wjeżdżały do Płocka przez 25 lat i zawsze tam był. Co się stało z "hollywoodzkim" symbolem miasta? [ZDJĘCIA]

Protest przeciw budowie placu zabaw na Dolince Służewieckiej
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE