Kapitan Tadeusz Wrona lądował na lotnisku Chopina bez podwozia. Teraz jego syn potrzebuje pomocy!

i

Autor: PIOTR KOWALCZYK/SUPER EXPRESS, ANDRZEJ LANGE/SUPER EXPRESS, archiwum prywatne

ZBIÓRKA KRWI

Kapitan Tadeusz Wrona lądował na lotnisku Chopina bez podwozia. Teraz jego syn potrzebuje pomocy!

2022-12-06 23:00

Ponad 11 lat temu miało miejsce awaryjne lądowanie samolotu Boeinga na lotnisku Chopina w Warszawie. Za sterami maszyny siedział kapitan Tadeusz Wrona. Samolot musiał usiąść na pasie bez wysuniętego podwozia. Tego dnia pilot uratował życie 231 osób. Dzisiaj to jego syn potrzebuje pomocy. Rozpoczęła się walka o życie Mikołaja. Można pomóc!

Zbiórka krwi. Syn kapitana Tadeusza Wrony, Mikołaj Wrony, potrzebuje pomocy!

1 listopada 2011 roku na lotnisku Chopina doszło do cudu. Kapitan Tadeusz Wrona wylądował samolotem bez wysuniętego podwozia. Było to jedyne w historii tego portu lotniczego takie lądowanie. Na pokładzie maszyny było 231 osób, w tym 11 osób z załogi. Dzisiaj podobnego cudu potrzebuje syn kapitana, Mikołaj Wrona.

W sobotę nasz świat wywrócił się do góry nogami. Mikołaj, mój starszy brat, usłyszał diagnozę: ostra białaczka szpikowa. Jest to agresywny i bardzo szybko postępujący nowotwór krwi – napisała w mediach społecznościowych córka kapitana Wrony. – Bardzo proszę każdego, kto może, o oddanie krwi w punktach krwiodawstwa ze wskazaniem: Mikołaj Wrona, Centralny Szpital Kliniczny, ul. Stefana Banacha 1a. Oddział HEMATOLOGII, TRANSPLANTOLOGII I CHORÓB WEWNĘTRZNYCH – czytamy dalej.

Jeżeli jednak ktoś z jakichkolwiek przyczyn nie może oddać krwi lub szpiku, a chciałby pomóc Mikołajowi, wystarczy udostępnić informacje na swoich kanałach w mediach społecznościowych!

Córka kapitana Tadeusza Wrony przypomina również o tym, że procedura rejestracji w DKMS jest naprawdę prosta! 

Sonda
Lubisz lotnisko Chopina w Warszawie?

Gdzie sprawdzić, czy mogę oddać krew? Jak się do tego przygotować?

Posłuchaj podcastu i dowiedz się, jak możesz pomóc!

Listen to "Krwiodawstwo - wszystko co powinniście wiedzieć o oddawaniu krwi" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE