Kazik zaskoczył mieszkańców Białołęki. Nagrał piosenkę o dzielnicy, premiera już wkrótce

2021-05-09 10:00
Kazik zaskoczył mieszkańców Białołęki. Nagrał piosenkę o dzielnicy, premiera już wkrótce
Autor: Wikipedia, By Bieniecki Piotr - http://www.fototeo.pl Own work, CC BY-SA 4.0 Kazik Staszewski

Kazik Staszewski, lider zespołu Kult sprawił nie lada niespodziankę mieszkańcom Białołęki. Na najnowszej płycie zespołu pojawi się piosenka właśnie o tej warszawskiej dzielnicy! Czy utwór "Plan zagospodarowania przestrzennego dla Białołęki" okaże się muzycznym hitem? Dowiemy się już wkrótce.

Już 28 maja ukaże się nowa płyta zespołu Kultu zatytułowana „Ostatnia płyta”. Znajdzie się na niej 16 utworów. Pierwszą piosenką, którą fani mogli już usłyszeć, jest "Wiara". Kazik porusza w niej trudny i bardzo kontrowersyjny temat pedofilii wśród duchownych. "Facet w sukience co kocha dzieci? Niejedna głowa za to poleci. Lub nie poleci, bo do kościoła żaden papuga dotrzeć nie zdoła" - śpiewa wokalista.

NIE PRZEGAP: Strzelanina na Gocławiu. Wstrząsające relacje świadków: Mężczyzna cały we krwi, szedł w amoku z nożem [ZDJĘCIA]

Wygląda na to, że w najnowszej płycie Kazik Staszewski ponownie będzie poruszał ważne społeczne tematy. Można to wywnioskować już z samych tytułów, jakie znajdą się na krążku. Wśród nowych piosenek są m.in.: "Polityk zawsze będzie moim wrogiem" czy "Na każde stopy do Europy".

Kazik Staszewski przygotował również nie lada niespodziankę dla mieszkańców Białołęki. Na najnowszym krążku znajdzie się utwór "Plan zagospodarowania przestrzennego dla Białołęki". Nie będzie to pierwszy raz, gdy Kult w swoich utworach odniesie się do stołecznej polityki. W piosence "Na lewo most, na prawo most" (z płyty "Czterdziesty pierwszy") Kazik śpiewał: "na lewo lewy most, na prawo lewy most, a dołem jakaś rura brudna płynąć usiłuje". Piosenka ta poświęcona była tzw. aferze mostowej. Wyszła na jaw w 2003 roku po ujawnieniu niejasności związanych z budową mostów Świętokrzyskiego i Siekierkowskiego. Wówczas przetarg na nadzór nad inwestycjami wygrała firma należąca do męża radnej, a ceny miały być mocno zawyżone. Prokuratura jednak umorzyła śledztwo.

Komu tym razem oberwie się od Kazika w piosence "Plan zagospodarowania przestrzennego dla Białołęki"? Zobaczymy już niebawem! Jedno jest pewne - Kult nową płytą z pewnością zrobi niemałe zamieszanie.

Strzelanina na Gocławiu. Zwłoki w pralni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE