Szczepionka Moderny wpisana na listę WHO. Firma zwiększy produkcję

i

Autor: pixabay.com Szczepionka Moderny wpisana na listę WHO. Firma zwiększy produkcję

Szczepienia przeciw COVID-19 na stadionie Legii. Wystartowały zapisy! Cztery nowe punkty szczepień w Warszawie

Od 14 maja zaczną funkcjonować cztery nowe miejskie punkty masowych szczepień przeciw COVID-19. Ale zapisywać się do nich można już teraz. W ciągu kilkunastu pierwszych godzin zdążyło już zarejestrować się do tych punktów prawie 30 tysięcy warszawiaków. Niektórzy rezygnują ze szczepień na Stadionie Legii by zaszczepić się blisko domu na Białołęce czy Targówku.

Zapisy do czterech nowych miejskich punktów szczepień wystartowały w czwartek wieczorem. - W ciągu pierwszych kilkunastu godzin zarejestrowało się blisko 30 tys. warszawiaków - słyszymy w warszawskim ratuszu. Szczepienia zaczną się 14 maja. Największy punkt zlokalizowany będzie na stadionie Legii przy Łazienkowskiej, kolejne – w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21, w hali sportowej OSiR przy ul. Ossowskiego 25 na Targówku i w Wawerskim Ośrodku Kultury przy ul. Żegańskiej 1. Te punkty figurują już w rejestrze punktów szczepień i można je wskazywać, dzwoniąc na infolinię 989 i rejestrując się na konkretny termin. "Zachęcam, zapisujcie się dalej, mamy dużo wolnych terminów, do końca maja dostaniemy ponad 80 tysięcy dawek. Pierwsze szczepienia 14.05" - poinformował w piątek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Na pierwszy tydzień szczepień dostaliśmy prawie 30 tys. szczepionek, 11 tys. na Legię, po 7 tys. na Białołękę i Targówek i 4,2 tys. do Wawra. Docelowo chcemy szczepić nawet 60 tys. osób tygodniowo – wylicza wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. Jeśli będzie taka konieczność, szczepienia w tych miejscach będą się odbywać przez całą dobę. Warszawiacy słysząc o nowej możliwości zaszczepienia się na Białołęce, w Wawrze czy na Targówku dzwonili w piątek na infolinię, by zmienić zarezerwowany już termin i miejsce szczepienia. Jedni chcieli mieć bliżej, innych skusiły informacje, że w miejskich punktach będzie dostępna szczepionka jednodawkowa firmy Johnson & Johnson. Ta szczepionka cieszyła się gigantycznym powodzeniem podczas ostatniego weekendu, kiedy mobilny punkt szczepień został uruchomiony na pl. Bankowym w ramach ogólnopolskiej akcji "Zaszczep się w majówkę".

Zobacz WIDEO z gigantycznej kolejki do szczepień w majowy weekend.

Wolontariusze poszukiwani do obsługi szczepień

Miasto poszukuje wolontariuszy, którzy pomogliby w obsłudze osób szczepionych w czterech nowych punktach. Potrzeba nawet 100 osób w wieku powyżej 18 lat. Chętni mogą zapisywać się na stronie ochotnicy.waw.pl.

Kolejka przed mobilnym punktem szczepień na placu bankowym