Kierowca zmasakrował scyzorykiem pieszego. Francuz usłyszał zarzut

i

Autor: Paweł Dąbrowski / Super Express Kierowca zmasakrował scyzorykiem pieszego. Francuz usłyszał zarzut; zdjęcie ilustracyjne

Kierowca zmasakrował scyzorykiem pieszego. Francuz z zarzutem

2021-08-11 12:18

To była istna masakra w centrum Warszawy! W sobotę, 7 sierpnia, doszło do krwawej awantury. Pieszy miał wejść na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Nie spodobało się to kierowcy, który dojechał do przejścia swoim luksusowym autem. Mężczyzna wysiadł z auta z nożem w ręku i rzucił się na swoją ofiarę. Krwawe starcie zakończyło się poważnymi ranami kłutymi. Prokuratura postawiła zarzut usiłowania zabójstwa kierowcy, który poważnie zranił przechodnia.

Do tej wstrząsającej bijatyki doszło w minioną sobotę około godziny 21.20. Według świadków 43-letni mężczyzna wszedł na przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Nowogrodzkiej i Kruczej na czerwonym świetle. Do zebry dojechało wtedy osobowe audi. Zachowanie pieszego bardzo nie spodobało się kierowcy auta. - Mężczyzna wysiadł ze swojego samochodu i skierował się w kierunku pokrzywdzonego. Doszło między nimi do awantury. Kierowca ugodził mężczyznę niebezpiecznym narzędziem - wytłumaczyła Małgorzata Wersocka z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Teraz mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa pieszego. Jak podaje prokuratura, mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych czynów. Składał też wyjaśnienia, w których przekonywał do swojej niewinności. Jak nieoficjalnie informuje portal tvnwarszawa.pl, kierowca samochodu zanim zaatakował scyzorykiem, potrącił przechodzącego pieszego.

Nożownik z audi zjawił się po jakimś czasie na komendzie policji. Jednak nie za sprawą szybkich działań policji, mężczyzna zrobił to dobrowolnie! Kierowca przyjechał zgłosić uszkodzenie swojego samochodu, do którego miało dojść podczas bójki na pasach. Mężczyzna od razu został zatrzymany. We wtorek, 10 sierpnia, prokuratura poinformowała o zarzucie, jakie usłyszał obywatel Francji. - Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa pieszego poprzez zadanie mu ciosów nożem m.in. w okolice pleców i klatki piersiowej - przekazał prok. Marek Skrzetuski z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Agresor, obecnie przebywa w tymczasowym areszcie.

Usiłowanie zabójstwa jest przestępstwem zagrożonym karą nie krótszą od 8 lat, 25 lat albo karą dożywotniego więzienia.

To miał być najazd kiboli na Warszawę? Policjanci zatrzymali trzy autokary!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE