Kierowcy grzmią po otwarciu tunelu pod Ursynowem. "Koszmar!"

2022-01-10 18:11
Nowy buspas w Dolinie Służewieckiej. Spóźniona rewolucja na Mokotowie i Ursynowie
Autor: TOMASZ RADZIK/ SUPER EXPRESS Nowy buspas w Dolinie Służewieckiej. Spóźniona rewolucja na Mokotowie i Ursynowie

Minęło kilkanaście dni od hucznego otwarcia tunelu pod Ursynowem. Tymczasem miejscy urzędnicy zabrali się za spóźnioną rewolucję na Mokotowie i Ursynowie. Od poniedziałku działa już buspas w Dolinie Służewieckiej i al. Sikorskiego. Miejskie autobusy przyśpieszyły - podaje ZDM. Kierowcy utknęli w korkach - komentują warszawiacy na Facebooku.

Otworzyli tunel POW. Zabrali się za Dolinę Służewiecką

- Na Mokotowie autobusy przyspieszyły. Od dziś mają swój "korytarz" na ul. Dolina Służewiecka i al. Sikorskiego - poinformował w poniedziałek po południu Zarząd Dróg Miejskich. - Nowy buspas ułatwi przejazd komunikacji miejskiej, a po opóźnieniach sięgających do niedawna w godzinach szczytu nawet 10 minut nie powinno być śladu - dodał.

Buspas w Dolinie Służewieckiej po otwarciu tunelu pod Ursynowem działa na obu jezdniach na odcinku od ul. Nowoursynowskiej do ul. Sobieskiego. Jak podał ZDM, "do czasu otwarcia tunelu drogi ekspresowej S2 na ciągu tych ulic tworzyły się ogromne zatory". "Czynna od 20 grudnia przeprawa przejęła znaczną część samochodów, przede wszystkim ruch tranzytowy, ale ponowne obłożenie luźniejszej dziś drogi jest kwestią czasu" - dodał.

Internauci pod wpisem ZDM na FB krytykują zabranie kierowcom jednego pasa jezdni. "Absurd, na tak zatłoczonej arterii zrobić buspas", "I cała dolinka znów stanęła w gigantycznych korkach" - to niektóre głosy krytyki.

Zarząd Dróg Miejskich planuje jeszcze inne zmiany w okolicy. W przyszłym tygodniu mają zacząć funkcjonować dwa nowe przystanki "na żądanie" dla linii 166 i 195. Kończy się ich przygotowywanie - pozostał montaż m.in. ławek i znaków. Przystanek w kierunku al. Wilanowskiej, nazwany Bergamotki 01, powstał przed skrzyżowaniem z ul. Bergamotki. Przystanek w drugą stronę, w kierunku ulicy Jana III Sobieskiego, Bergamotki 02, ulokowany został za skrzyżowaniem z ul. św. Bonifacego.

Na skrzyżowaniu z ul. Nowoursynowską trwa też wyznaczanie dwóch brakujących przejazdów rowerowych. Oprócz nich powstaną kolejne dwa – u zbiegu z al. Wilanowską. "Wymaga to jednak nieco większego zakresu robót i zostaną wykonane wiosną" - przekazał ZDM. Wraz z nowym buspasem długość pasów dla autobusów w Warszawie sięgnęła 73 km. Wkrótce pojawią się kolejne, o czym piszemy TUTAJ

Piękne iluminacje w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE