Kieszonkowcy wciąż polują: Tym razem turystka straciła ponad 6 tys. zł! [GALERIA]

2019-09-12 17:19 PRA
Kieszonkowcy wciąż polują: Tym razem turystka straciła ponad 6 tys. zł!
Autor: KSP Kieszonkowcy wciąż polują: Tym razem turystka straciła ponad 6 tys. zł!

Trzy złodziejki, jak się okazało z Bułgarii, okradły turystkę z Arabii Saudyjskiej, która odwiedziła Warszawę. W restauracji ukradły swojej ofierze torebkę z portfelem, dokumentami, kartami i pieniędzmi. Zostały schwytane podczas przygotowań do kolejnej kradzieży. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w połowie sierpnia. - Turystka z Arabii Saudyjskiej była gościem w jednej z restauracji na Krakowskim Przedmieściu. Sprawczynie wykorzystując jej nieuwagę ukradły jej torebkę z dokumentami, kartami płatniczymi, telefonem oraz pieniędzmi w różnej walucie na sumę ponad 6000 złotych - mówią policjanci ze śródmiejskiej komendy.

Kryminalni wnikliwie przeanalizowali nagrania z kamer, które zarejestrowały sprawczynie. Dzięki temu rozpoznali kobiety przed jednym ze sklepów w centrum miasta, kiedy najprawdopodobniej typowały wśród turystów swoją kolejną ofiarę. Zostały zatrzymane i przyznały się do kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia.

Policjanci ostrzegają: złodzieje kieszonkowi nie mają wakacji, a ich schemat działania jest zawsze ten sam. Wybierają zatłoczone miejsca najchętniej odwiedzane przez turystów z Polski i zagranicy. "Polują" także w środkach komunikacji publicznej, restauracjach i centrach handlowych.

 

Wśród przestępców role są ściśle podzielone: jedni obserwują otoczenie i zasłaniają osobę, która okrada oraz osobę okradaną. Inne wyjmują w tym czasie pokrzywdzonym portfele z plecaków, torebek czy ubrań wierzchnich. Dlatego trzeba być czujnym i pilnować portfeli z pieniędzmi i dokumentami.