Veturilo walczy ze złodziejami i wandalami. Są kary, zatrzymani i odzyskane rowery

2019-09-12 15:17 SZK
Veturillo
Autor: ZDM Veturillo

Jest kilkanaście zatrzymanych osób, są kary dla nieuczciwych użytkowników, są i odzyskane rowery. Veturilo w Warszawie walczy z osobami nieprawidłowo użytkującymi miejskie jednoślady.

150 odzyskanych rowerów, kilkunastu zatrzymanych i prawie 9 tys. zł kar. Operatorzy miejskich rowerów Veturilo mają pełne ręce roboty. To w ramach walki ze złodziejami i wandalami.

Za łamanie regulaminu wypożyczalni w ręce policji wpadło aż 35 osób. Najczęściej mowa tutaj o kradzieży lub niszczeniu mienia. Nasze działania poskutkowały kilkunastoma zatrzymaniami osób łamiących prawo i zapisy regulaminu. Złodzieje złapani na gorącym uczynku zostali oddani w ręce organów ścigania co kończyło się dla nich skierowaniem sprawy do sądu - mówi Aleksandra Myczkowska-Utrata z Nextbike Polska. 

Wielu przypadkom kradzieży i porzucenia jednośladów udaje się zapobiec dzięki mobilnej aplikacji zglosrower.pl. Korzystanie z niej jest możliwe za pośrednictwem komputera czy smartfona. Nie potrzebne jest logowanie się w miejskim systemie Veturilo.

Aleksandra Myczkowska-Utrata z Nextbike Polska o walce ze złodziejami rowerów

Większość nakładanych kar dotyczy wciąż w dużej mierze zwykłych użytkowników którzy np. nieprawidłowo zwrócili rowery. Może się to skończyć blokadą konta, ale w skrajnym przypadku zaginięcia roweru może nas kosztować nawet do 12 tys. zł.