Potężny pożar

Kłęby czarnego dymu nad Warszawą, mieszkańcy zaniepokojeni. Wiemy, co się stało

2023-08-06 16:19

W niedzielę w godzinach popołudniowych mieszkańców Warszawy zaniepokoiły kłęby czarnego dymu unoszące się nad miastem. W ogniu stanęła opuszczona kamienica na Pradze-Północ. Z pożarem walczy 11 zastępów straży pożarnej i 40 ratowników. Jak udało nam się ustalić, w budynku nie było osób postronnych, nikt nie odniósł obrażeń.

Pożar kamienicy na Pradze-Północ w Warszawie. Z ogniem walczy 40 strażaków

Zgłoszenie o rozwiniętym pożarze kamienicy przy ul. Kawęczyńskiej na Pradze-Północ wpłynęło do strażaków w niedzielę popołudniu. Na miejsce natychmiast wysłano 11 zastępów straży pożarnej. Po dotarciu na miejsce, oczom ratowników ukazał się ogień wydostający się z poddasza oraz ogromne zadymienie. Potężne kłęby czarnego dymu unosiły się nad miastem i mocno zaniepokoiły mieszkańców. 

Informacje o pożarze potwierdza kpt. Adam Strąk z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. - Budynek, który się zapalił jest pustostanem, kamienica była opuszczona. Nikt nie został poszkodowany. Pożar jest zlokalizowany i nie rozwija się, a z ogniem walczy 11 zastępów straży pożarnej i 40 ratowników - mówi kpt. Strąk w rozmowie z "Super Expressem".

Na razie nie wiadomo, dlaczego doszło do pożaru kamienicy. Jak zwracają uwagę urbaniści, to bardzo cenna kamienica, która wpisuje się w układ urbanistyczny ul. Kawęczyńskiej. 

Koniec chaosu na Warszawie Gdańskiej? Dobudują kolejny peron!