Kłęby dymu i ogromny smród. Kawalerka na Ochocie stanęła w ogniu

i

Autor: TADEUSZ MRÓZ Kłęby dymu i ogromny smród. Kawalerka na Ochocie stanęła w ogniu

Kłęby dymu i ogromny smród. Kawalerka na Ochocie stanęła w ogniu

2022-05-02 17:31

Ogromna tragedia na Ochocie, mieszkanie w bloku stanęło w ogniu! Do dramatu doszło w niedzielę (1 maja) wieczorem. Mieszkańcy ul. Pruszkowskiej na Ochocie poczuli nagle ogromny smród spalenizny. Kawalerka zamieniła się w śmiertelną pułapkę, kłęby dymu buchały przez uchylone okno. Mieszkaniec lokalu trafi do szpitala.

Dramatyczna akcja miała miejsce w bloku przy u. Pruszkowskiej 12. Nagle z uchylonego okna zaczęły buchać kłęby czarnego dymu. - Zgłoszenie o pożarze otrzymaliśmy o godz. 20:50. Zapaliło się mieszkanie na parterze – przekazał kpt. Wojciech Kapczyński ze stołecznej straży pożarnej.

Gdy na miejsce dotarli strażacy, przed budynkiem zastali poszkodowanego w pożarze lokatora mieszkania. - Strażacy udzieli mu pomocy przedmedycznej. Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał go do szpitala- powiedział kpt. Kapczyński. Nie wiadomo, jak poważne obrażenia odniósł mężczyzna. 

Strażacy przez półtorej godziny walczyli z żywiołem. Na szczęście nie trzeba było ewakuować pozostałych mieszkańców. Strażacy musieli wyrzucić przez okno nadpalone wyposażenie mieszkania. W końcu udało się ugasić pożar. W akcji brały udział trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

Na razie nie wiadomo, jak doszło do tego dramatycznego zdarzenia. Zawiniła instalacja elektryczna? A może to wina człowieka? Przyczyny ustali biegły z zakresu pożarnictwa.

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE