Kłęby dymu na S2. Niewielka osobówka płonęła jak pochodnia

i

Autor: WAWA HOT NEWS 24 Kłęby dymu na S2. Niewielka osobówka płonęła jak pochodnia

Kłęby dymu na S2. Osobówka płonęła jak pochodnia [WIDEO]

2022-02-18 11:00

W piątkowy ranek (18 lutego) kierowców jadący trasą S2 zaskoczył przerażający widok. Nad jezdnią unosiły się kłęby czarnego dymu, które nie zwiastowały niczego dobrego. Okazało się, że tuż przed zjazdem na Lotnisko Chopina jak pochodnia płonie niewielki, osobowy citroen. Do akcji wkroczyli stołeczni strażacy, którzy stoczyli walkę z niszczycielskim żywiołem.

Do przerażająco wyglądającego zdarzenia doszło w piątek (18 lutego) około godz. 7:40. Nad trasą S2 zaczęły unosić się kłęby czarnego dymu. Zwiastowało to tylko jedno, na trasie doszło do pożaru. I faktycznie, na wysokości ul. Kinetycznej, przed zjazdem na Lotnisko Chopina jak pochodnia płonął osobowy citroen. Doszło bowiem do samozapłonu auta.

Do akcji wkroczyli stołeczni strażacy. Jak przekazał nam mł. kpt. Michał Skrzypa, jeszcze przed przyjazdem strażaków, kierowca o własnych siłach wyszedł samochodu i najpewniej sam rozpoczął walkę z żywiołem. Ogniem objęty był cały pojazd. Spłonął doszczętnie.

Kłęby dymu na S2. Niewielka osobówka płonęła jak pochodnia

- Jedna osoba została lekko ranna - powiedział nam mł. kpt. Michał Skrzypa. Jak dodał, kierowca citroena z poparzeniami dłoni został opatrzony w karetce przez ratowników medycznych. Na szczęście nie wymagał hospitalizacji.

Kierowcy jadący trasą S2 utknęli w korku. Na czas akcji gaśniczej droga w kierunku al. Krakowskiej była zablokowana.

Sonda
Czy wiesz, jak należy postępować w czasie pożaru?