Kobieta spacerowała po torowisku w Legionowie. Policjanci w ostatnim momencie uratowali jej życie

i

Autor: SHUTTERSTOCK - zdjęcie ilustracyjne

SEKUNDY OD TRAGEDII

Kobieta spacerowała po torowisku w Legionowie. Policjanci w ostatnim momencie uratowali jej życie

2022-07-28 19:21

To mogło skończyć się tragedią! Policjanci dostali zgłoszenie o 30-letniej kobiecie, która wyruszyła na spacer po torowisku w Legionowie. Funkcjonariusze nie mieli problemu z jej znalezieniem. W ostatnim momencie podbiegli do niej i zabrali ją w bezpieczne miejsce. Chwile później po jednym z torów przejechał pociąg.

Legionowo. 30-latka wybrała się na spacer po torach

Kilka dni temu po godzinie 14 policjanci z legionowskiej komendy otrzymali zgłoszenie od dyżurnego ruchu kolei o młodej kobiecie, która spaceruje po torowisku. 30-latka stwarzała zagrożenie dla własnego życia. Ten krótki spacer mógł się zakończyć tragedią!

Dzielnicowi z Legionowa natychmiast udali się we wskazane miejsce przez dyżurnego kolei i rozpoczęli poszukiwania kobiety. Zaledwie po kilku minutach zauważyli 30-latkę, która spacerowała po torowisku. Na jednym z torów, w jej kierunku, zbliżał się pociąg towarowy – przekazała kom. Justyna Stopińska z legionowskiej komendy.

Reakcja policjantów była szybka i natychmiastowa! Podbiegli do 30-latki i odciągnęli ją na bezpieczną odległość od torowiska.

CZYTAJ TEŻ: Warszawa. Szokująca zabawa na torach. Wskoczyli na pociąg i odjechali! [WIDEO]

Sekundy od tragedii. Chwilę później przejechał tamtędy pociąg

Kiedy sytuacja została opanowana i kobieta była już bezpieczna, policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Medycy, którzy pojawili się na miejscu, zabrali 30-latkę do szpitala w Legionowie.

Szybkie działania i zaangażowanie dyżurnego kolei, ale również legionowskiej komendy oraz sprawność patrolu interweniującego pozwoliły uniknąć tragedii. Kobieta miała wiele szczęścia. Gdyby nie została odpowiednio wcześnie zauważona na torach, mogła zostać potrącona przez kilkuset tonowy, rozpędzony pojazd.

Telefony zaufania

Jeżeli potrzebujesz rozmowy z psychologiem przez telefon, dzwoń pod:

  • Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123; czynny codziennie od 14.00 do 22.00
  • Antydepresyjny Telefon Zaufania 22 484 88 01; czynny od poniedziałku do piątku od 15.00 do 20.00, dyżurują tu też lekarz psychiatra i seksuolog
  • Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji 22 594 91 00; czynny w środy i czwartki od 17.00 do 19.00
  • Telefon Zaufania Młodych 22 484 88 04; czynny od poniedziałku do soboty od 11.00 do 21.00
  • Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111; czynny całodobowo 7 dni w tygodniu

Pomoc znajdziesz też w Ośrodkach Interwencji Kryzysowej. Są one nie tylko w dużych aglomeracjach, ale też mniejszych miastach. Najbliższy ośrodek znajdziesz przez internet. OIK-i działają w większości całodobowo, jest tam możliwość rozmowy telefonicznej czy bezpłatnego umówienia się na spotkanie z psychologiem, interwentem kryzysowym, prawnikiem.

Symulacja zderzenia lokomotywy z samochodem. Kampania Bezpieczny Przejazd
Sonda
Podróżujesz pociągami?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki