Wielki pożar w Kobyłce. Mieszkańcy mówią o wybuchach

i

Autor: Tadeusz Mróz

Pilne!

Kobyłka. Potężny pożar, strażacy mówią o wybuchu. Budynek częściowo się zawalił [AKTUALIZACJA]

2023-09-19 14:39

Potężny pożar w Kobyłce. Płonie budynek przy ul. Nadarzyńskiej 37. Strażacy i okoliczni mieszkańcy mówią o wybuchu. Jak ustalił nieoficjalnie reporter „Super Expressu” w środku miała znajdować się hurtownia fajerwerków. Służby na razie nie potwierdzają tych doniesień. Wybuch zawalił częściowo magazyn. Trwa akcja gaśnicza. Nie wiadomo, czy w środku byli ludzie.

Kobyłka. Potężny pożar, strażacy mówią o wybuchu

Służby dostały informacje około godz. 8 rano. - Budynek jest w większej części zniszczony. Zawaliły się jego boki, w środku ewidentnie doszło do eksplozji - mówią nam strażacy biorący udział w akcji gaśniczej. Pożar w dalszym ciągu nie został opanowany. Służby twierdza, że mimo płomieni w obiekcie nie dochodzi do dalszych wybuchów.

Strażacy polecili mieszkańcom pobliskich domów, żeby nie wychodzili na zewnątrz. Nie wiemy jak długo potrwa akcja gaśnicza. Służby nie są w stanie stwierdzić, czy w chwili, gdy wybuchł pożar w środku znajdowali się ludzie.

Aktualizacja, g. 14:30

O godzinie 14:30 otrzymaliśmy nowe informacje. - Pożar został ugaszony. Trwa przeszukiwanie gruzowiska. Wstępnie nie potwierdziliśmy wersji o eksplozji fajerwerków. W dalszym ciągu ustalamy przyczynę eksplozji. Poszukujemy też osób, które mogły znajdować się wewnątrz budynku - przekazał nam mł. kpt. Jan Sobków ze straży pożarnej w Wołominie. MK

Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?