Tragedia w Kobyłce. Babcia wyskoczyła z okna, jej mały przyjaciel spłonął żywcem

2022-03-31 14:50
Tragedia w Kobyłce. Kobieta wyskoczyła z okna płonącego domu, jedna ofiara spłonęła żywcem
Autor: TADEUSZ MRÓZ Tragedia w Kobyłce. Kobieta wyskoczyła z okna płonącego domu, jedna ofiara spłonęła żywcem

Dramatyczny pożar w podwarszawskiej Kobyłce, dom jednorodzinny przy ul. Księdza Władysława Rosłana stanął nagle w płomieniach! Do tragicznych wydarzeń doszło w czwartek (31 marca) popołudniu. Ze śmiertelnej pułapki wydostały się trzy osoby. Starsza kobieta musiała wyskoczyć z okna by uniknąć śmierci w płomieniach. Z pożaru z życiem uszły jej wnuki. Niestety, są też tragiczne doniesienia.

Do dramatu doszło przed godziną 14. Spaliły się pomieszczenia na drugim piętrze budynku. Jedna osoba wydostała się samodzielnie przed przyjazdem strażaków i wyskoczyła z okna, jest poszkodowana. Drugiej pomogli sąsiedzi, a trzecia sama opuściła budynek - przekazał Wiesław Drosio ze straży pożarnej w Wołominie.

Strażak przekazał dramatyczne szczegóły zdarzenia. - Starsza kobieta, która znajdowała się na drugim piętrze budynku wyszła się przez okno, po czym zjechała po dachu i spadła na ziemię. Kobieta była w szoku, została zabrana do szpitala. W budynku znajdowały się też jej wnuki. Dziewczynka, ok. 13-letnia sama wydostała się z budynku. Jej młodszego brata wynieśli sąsiedzi – powiedział. Niestety, pomimo starań strażaków z płomieni nie udało wydostać się kota. Stworzenie spłonęło żywcem. Na miejscu zdarzenia zjawiło się aż 6 zastępów straży pożarnej, które walczyły z szalejącym żywiołem.

Dom częściowo się spalił

Na razie nie wiadomo, jak doszło do tych dramatycznych wydarzeń. Dom uległ częściowemu spaleniu i nie wiadomo, czy nadaje się do zamieszkania.

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE