Ogromne kłęby dymu i płomienie. Cztery domy pod Piasecznem uległy uszkodzeniu w pożarze

i

Autor: Mateusz Wierzchowski Ogromne kłęby dymu i płomienie. Cztery domy pod Piasecznem uległy uszkodzeniu w pożarze

Ogromne kłęby dymu i płomienie. Cztery domy pod Piasecznem uległy uszkodzeniu w pożarze

2022-03-31 8:50

Ogromna tragedia pod Warszawą, w nocy zajęły się ogniem cztery budynki mieszkalne. Do dramatu doszło w czwartek (31 marca) w nocy w miejscowości Zgorzała pod Piasecznem. Pożar wybuchł w zabudowie szeregowych domów jednorodzinnych. Na miejsce natychmiast ruszyli strażacy, którzy przez wiele godzin walczyli z żywiołem.

Dramat rozegrał się około 3 w nocy. Mieszkańców zabudowy szeregowej przy ul. Kukułki w Zgorzale obudził swąd spalenizny. - W jednym z budynków na poddaszu rozprzestrzenił się ogień. Pożar objął cztery budynki mieszkalne w zabudowie szeregowej. Mieszkańcy ewakuowali się przed przybyciem straży pożarnej - przekazał Łukasz Darmofalski z Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie.

Na miejsce przybyło aż 14 zastępów straży pożarnej i 44 ratowników. Strażacy aż przez 4 godziny walczyli z żywiołem. Nikomu nic się nie stało, jednak aż cztery rodziny straciły dach nad głową. - W czterech obiektach spaleniu uległy konstrukcje dachów - powiedział Darmofalski.

Strażacy przez 4 godziny walczyli z pożarem

Straż pożarna po opanowaniu żywiołu zacznie zabezpieczać uszkodzone budynki. - Ze środków gminnych zostały zakupione plandeki, którymi zabezpieczymy uszkodzone obiekty. Akcja rozpoczęła się o godzinie 9:30. - powiedział Łukasz Darmofalski. 

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?
Gigantyczny pożar w Warszawie. Płonęły trawy i nieużytki w Wawrze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE