Eksplozja i pożar na budowie Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 pod Wołominem. Jedna osoba nie żyje

2022-03-14 10:30

W poniedziałek, 14 marca w godzinach porannych doszło do ogromnego wybuchu na terenie budowy Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 w Ossowie koło Wołomina. Jak ustalili reporterzy „Super Expressu”, po wybuchu doszło do pożaru papy i materiałów budowlanych. - Na rusztowaniu odnaleziono ciało mężczyzny - poinformowała straż pożarna w Wołominie.

W Ossowie pod Wołominem doszło do tragicznego zdarzenia! Pierwsze informacje o tragedii przekazała nam straż pożarna około godz. 9:30. - Najprawdopodobniej doszło do wybuchu butli gazowej. Po wybuchu doszło do pożaru papy, styropianu i materiałów budowlanych na ścianie powstającego budynku Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920. Na miejscu pracowało 7 zastępów straży pożarnej - poinformował w rozmowie „Super Expressem” Wiesław Drosio z PSP w Wołominie.

Pół godziny po wybuchu pożaru strażak dodał, że na wysokości trzeciego piętra, na rusztowaniu, odnaleziono ciało mężczyzny - pracownika budowy. Jak przekazała straż pożarna, mężczyzna znalazł się nad butlą gazową, która wybuchła. Mężczyźnie nie udało się ewakuować przed pożarem, który objął całą elewację budynku.

- Czekamy na przyjazd prokuratora. Pożar został już ugaszony - poinformował Drosio.

Potężny pożar pod Wrocławiem. Wybuchające baterie spadały na dachy
Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE