Kochasz swojego pupila? Zadbaj o jego zdrowie i bezpieczeństwo!

2020-03-23 9:50 Artykuł Sponsorowany
Kochasz swojego pupila? Zadbaj o jego zdrowie i bezpieczeństwo!
Autor: Pixabay

Psy i koty to nieodłączni przyjaciele człowieka, którzy towarzyszą nam w każdej chwili naszego życia. Dlatego tak ważne jest, by regularnie dbać o ich zdrowie i bezpieczeństwo. Zwierzęta narażone są na różne niebezpieczeństwa, w tym pchły i kleszcze. Co robić, by zapobiegać a nie leczyć i dlaczego pasożyty są groźne dla naszych pupili? Przeczytaj w poniższym artykule!

Koniec zimy i pierwsze wiosenne temperatury zachęcają do dłuższych spacerów z naszymi pupilami. Co jednak gdy przyjemne wyjście "we dwójkę" zakończy się z nieproszonymi gośćmi, takimi jak kleszcze czy pchły? Niestety, domowe zwierzęta są narażone na ataki pasożytów, które nie tylko brzydko wyglądają i utrudniają życie, ale mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia psów oraz kotów.

Groźne pchły i kleszcze

Pchły, które mogą zaatakować naszych pupili są niezwykle uporczywe i trudne do wytępienia. Żywią się krwią, a ich ukąszenia powodują uporczywy świąd, który prowadzi z kolei do rozdrapywania ran i skóry. To może spowodować wtórne zakażenia, grzybicę, a nawet pchle atopowe zapalenie skóry. Pchły są też niejednokrotnie nosicielami tasiemca.

Niemniej groźne dla psów i kotów są kleszcze, które skrywają się głównie w trawie, nie tylko na łąkach czy w lasach ale również na przydomowych trawnikach. Ich niewielkie rozmiary sprawiają, że są trudne do zauważenia. Kleszcze są nosicielami groźnych chorób, takich jak borelioza, babeszjoza oraz zapalenia mózgowych. Samo w sobie ukąszenie kleszcza nie jest ani bolesne ani groźne, ale bardzo wiele kleszczy jest zarażonych tymi śmiertelnie niebezpiecznymi chorobami dla naszych zwierząt i w trakcie ukąszenia przenoszą chorobę na naszych pupili. Gdy zauważymy niepokojące objawy, powinniśmy zgłosić się natychmiast ze zwierzęciem do weterynarza.

Co jednak zrobić, by zapobiegać a nie leczyć?

Walka z pchłami i chorobami powodowanymi przez nie i przez kleszcze to długi i mało przyjemny proces. Dlatego warto pomyśleć o ochronie i zapobiegać zamiast leczyć. Jest to możliwe jest między innymi dzięki innowacyjnym obrożom Foresto - specjalistycznym produktem na walkę z pchłami i kleszczami u psów i kotów. Długie badania i liczne testy doprowadziły do powstania produktu, który jest stuprocentowo bezpieczny, a do tego niezwykle skuteczny i praktyczny. Obroża zapewnia zwierzakom jednoczesną ochronę przed pchłami i kleszczami, a ponadto odstrasza te pasożyty, co pozwala na o wiele większe zredukowanie zagrożenia transmisji chorób, które kleszcze i pchły mogą przenosić. Obroże te zawierają specjalnie dobrane substancje czynne, które nie szkodzą czworonogom, natomiast niosą pewną śmierć pasożytom.

Obroże Foresto mają bardzo wiele zalet, m.in.

- są praktyczne ekonomiczne - mogą służyć nawet osiem miesięcy!
- są całkowicie bezpieczne - zabijają pasożyty, nie szkodzą psom i kotom, 
występują w specjalnych przedziałach wagowych - możemy dopasować rozmiar obroży do wieku i wielkości psa lub kota,
- są wygodneregulowane elastyczne - zwierzakowi będzie w nich po prostu dobrze, 
- są wodoodporne - dlatego deszcz lub kąpiel w stawie czy kałuży nie zatrzyma jej działania!

Obroże Foresto można stosować o każdej porze roku. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź szczegóły tutaj!

Artykuł Sponsorowany