Kolęda 2021. Archidiecezja Warszawska podjęła decyzję. Wiemy, jak będzie wyglądać wizyta duszpasterska

2020-12-02 9:55 Alicja Guz
Kolęda 2021. Archidiecezja Warszawska podjęła decyzję. Wiemy, jak będzie wyglądać wizyta duszpasterska
Autor: PG, archiwum se.pl Kardynał Kazimierz Nycz

To już pewne! Archidiecezja Warszawska poinformowała, jak będzie wyglądała wizyta duszpasterska 2021. Czy mimo pandemii koronawirusa tzw. kolęda odbędzie się w niezmienionej formie? A może wierni muszą przygotować się na początek nowej tradycji? Komunikat Archidiecezji Warszawskiej nie pozostawia złudzeń.

Kolęda 2021. Jak będzie wyglądać?

Tradycyjnie wizyta duszpasterska w Warszawie rozpoczynała się już w listopadzie. Niedługo po Święcie Zmarłych księża wyruszali w odwiedziny do swoich parafian. W tym roku plany te pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Długo nie było wiadomo, jak będzie wyglądała tzw. kolęda 2021. Wiadomo już, że z pewnością nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Czego zatem mogą spodziewać się wierni?

Kolęda 2021. Archidiecezja Warszawska rozwiewa wątpliwości

We wtorek 1 grudnia Archidiecezja Warszawska opublikowała komunikat, w którym informuje o planach dotyczących wizyt duszpasterskich w dobie pandemii. O tym, w jakiej formie odbędzie się "kolęda" 2021 będą decydowali proboszczowie poszczególnych parafii. Podejmując decyzję mają się oni kierować "sytuacją w ich parafii, opiniami wiernych, możliwościami, a przede wszystkim obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi".

Kilka form wizyty duszpasterskiej w ramach kolędy 2021

To nie jedyna zmiana, jaka zajdzie w wizytach duszpasterskich w stolicy. Jak podaje Archidiecezja Warszawska, proboszczowie mogą wybierać między trzema odmiennymi formami spotkania z wiernymi. "Pierwszą formą może być zapraszanie wiernych z wyznaczonej części parafii (np. bloku, sąsiedztwa) na wspólną Mszę św. w kościele, drugą – wizyta duszpasterska na zaproszenie parafian, zaś trzecią (zwłaszcza w parafiach wiejskich) – wizyta w tradycyjnej formie" czytamy w oficjalnym komunikacie.

Jak przekazała Archidiecezja Warszawska: "Ustalenie to zapadło podczas spotkania on-line Księdza Kardynała z przedstawicielami wszystkich dekanatów i wielu parafii Archidiecezji Warszawskiej".

Wyjazdy na święta ZABRONIONE? Minister mówi, jak będzie