Kolejna śmierć nad Zalewem Zegrzyńskim. 20-latek zginął na dzikim kąpielisku

2021-07-19 11:15
Kolejna śmierć nad Zalewem Zegrzyńskim. 20-latek zginął na dzikim kąpielisku
Autor: Paweł Dąbrowski / Super Express Kolejna śmierć nad Zalewem Zegrzyńskim. 20-latek zginął na dzikim kąpielisku

Kolejna tragedia nad Zalewem Zegrzyńskim. W niedzielę w godzinach popołudniowych na dzikim kąpielisku utonął młody mężczyzna. Według wstępnych ustaleń, 20-latek kąpał się kilkanaście metrów od brzegu. Pomimo podjętej reanimacji przez ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, nie udało się uratować jego życia. To kolejne utonięcie na Mazowszu, do którego doszło w te wakacje.

Tylko w niedzielę w całym kraju utonęły cztery osoby - dwie nad Bałtykiem i dwie na Mazowszu. Kilka minut po godzinie 18 służby z Legionowa otrzymały informację o mężczyźnie, który zaczął się topić w Nieporęcie nad Zalewem Zegrzyńskim. Na miejsce natychmiast wysłano strażaków, wodnych ratowników, pogotowie oraz policję.

- Mężczyzna znajdował się około 30 metrów od brzegu. Reanimacji podjęli się będący na miejscu ratownicy WOPRu. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować - przekazała sierż. szt. Monika Nawrat z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Na razie nie wiadomo, co doprowadziło do śmierci 20-latka. Biegli sprawdzą m.in. czy mężczyzna mógł być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, żeby pływać tylko w wyznaczonych miejscach, nigdy nie wchodzić do wody po alkoholu lub środkach odurzających, a także, aby wkładać kapok, będąc na łódce, kajaku bądź rowerze wodnym. RCB przestrzega także, aby nie skakać do wody w nieznanych miejscach, nie wbiegać rozgrzanym do wody, nie wypływać na materacu daleko od brzegu, nie wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku, a także stosować się do poleceń ratownika.

Makabryczny wypadek na ulicy Marszałkowskiej w Warszawie. Jedna osoba nie żyje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE