Kolejne knajpy w Warszawie tylko dla zaszczepionych. Chcemy dać poczucie bezpieczeństwa

i

Autor: Wozownia Bar/Facebook, Zofia i Marek Bazak/East News Kolejne knajpy w Warszawie tylko dla zaszczepionych. "Chcemy dać poczucie bezpieczeństwa"

Kolejne knajpy w Warszawie tylko dla zaszczepionych. "Chcemy dać poczucie bezpieczeństwa"

2021-12-05 18:00

Kolejni właściciele lokali gastronomicznych decydują się na goszczenie wyłącznie osób zaszczepionych lub z negatywnym wynikiem testu na COVID-19. Tym razem taką decyzję podjęli m.in. właściciele baru Wozownia obok pl. Trzech Krzyży. "Ciężko pozostać nam obojętnym wobec jesiennych statystyk zachorowań na COVID-19. Podjęliśmy decyzję o wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa w Wozowni" - poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Już we wrześniu informowaliśmy, że w Warszawie pierwszy lokal gastronomiczny zdecydował się wprowadzić ograniczenia dla niezaszczepionych. Restauracja Der Elefant przy placu Bankowym od 1 października zaczęła obsługiwać jedynie gości zaszczepionych, ozdrowieńców i osoby z negatywnym testem COVID-19 (nie starszym niż 48h!).

- To wszystko, aby zagwarantować jak największe możliwe bezpieczeństwo pracownikom i odwiedzającym nas gościom - tłumaczył nam wówczas Artur Jarczyński, restaurator, właściciel Der Elefant.

W kolejnych miesiącach czwarta fala pandemii zaczęła nabierać tempa i następne lokale zaczęły wprowadzać ograniczenia.

We wtorek, 30 listopada, oficjalne oświadczenie wydał Klub SPATiF przy Alejach Ujazdowskich. "Informujemy, że, od środy 1.12.2021, Klub Spatif będzie otwarty tylko dla osób dobrowolnie legitymujących się wobec obsługi: dowodem tożsamości oraz aktualnym potwierdzeniem przyjęcia szczepionki lub aktualnym i negatywnym wynikiem testu lub aktualnym potwierdzeniem otrzymania statusu ozdrowieńca" - poinformowali właściciele lokalu w mediach społecznościowych.

"Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Uznaliśmy jednak, że prawo do poczucia bezpieczeństwa stoi ponad wszystkimi innymi. Bezpieczeństwo naszych pracowników, bezpieczeństwo naszych gości i bezpieczeństwo całego Spatifu" - wyjaśnili.

Taką samą decyzję z początkiem grudnia podjęli właściciele baru Wozownia przy Placu Trzech Krzyży (wejście od Nowego Światu 1). - Wielu naszych klientów jest zaszczepionych. Chcemy dać im komfort, poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu nie muszą rezygnować z przedświątecznych spotkań - wyjaśnił współwłaściciel lokalu Filip Katner w rozmowie z "Gazetą Stołeczną".

Informacja o ograniczeniach pojawiła się na facebookowym profilu baru. "Drodzy goście (…). W trosce w Wasze i nasze bezpieczeństwo od 3. grudnia zapraszamy do Wozowni osoby posiadające aktualny certyfikat szczepienia przeciwko COVID-19, certyfikat ozdrowieńca bądź aktualny, negatywny wynik testu" - głosi komunikat.

Pod wpisem pojawiło się mnóstwo pozytywnych komentarzy użytkowników, wspierających działanie lokalu.

"I dobrze. Niech wszyscy wezmą z Was przykład" - skomentowała jedna z osób.

"Świetna decyzja! Wpadam niebawem na lunch" - napisał ktoś inny.

"Oby kolejne lokale poszły w tę samą stronę" - dodała kolejna osoba.

"Szanuję, że robicie ukłon w stronę większości dbającej o innych" - skomentował ktoś inny.

Sonda
Czy restauracje powinny być otwarte tylko dla osób zaszczepionych?
Ruszyło lodowisko na Rynku Starego Miasta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE