Restauracje tylko dla zaszczepionych? Pierwsza powstanie w Warszawie

2021-09-22 12:53
certyfikat
Autor: Der Elefant, materiały prasowe

Czwarta fala pandemii koronawirusa nieubłaganie zbliża się do Polski. Z dnia na dzień rośnie liczba przypadków COVID-19. Nad Polkami i Polakami wisi widmo ponownego wprowadzania obostrzeń. Czy to oznacza ograniczenia dla niezaszczepionych osób? To już się dzieje! W Warszawie od października będzie działała restauracja otwarta dla osób zaszczepionych. Czy ktoś jeszcze będzie mógł z niej skorzystać?

To pierwszy taka inicjatywa w Polsce. Restauracja Der Elefant przy placu Bankowym od 1 października będzie obsługiwać jedynie gości zaszczepionych, ozdrowieńców lub osoby z negatywnym testem COVID-19 (nie starszym niż 48h!).

Oznacza to, że od października goście odwiedzający Der Elefant będą proszeni, podobnie jak w innych krajach europejskich, o okazanie dokumentu potwierdzającego zaszczepienie, wyzdrowienie lub negatywny test na COVID-19. Warto więc mieć taki dokument zapisany w telefonie. Należy też pamiętać, że do identyfikacji potrzebny będzie również dowód tożsamości.

Skąd taki pomysł? Tłumaczy to Artur Jarczyński, restaurator, właściciel Der Elefant, który chce stworzyć najbezpieczniejszą restaurację w Warszawie.

- To wszystko, aby zagwarantować jak największe możliwe bezpieczeństwo pracownikom i odwiedzającym nas gościom. Pandemię i związane z nią zagrożenia traktujemy poważnie i czujemy się odpowiedzialni za naszych gości. Tylko działając wspólnie i zachowując się odpowiedzialnie, jesteśmy w stanie bezpiecznie przetrwać - tłumaczy Artur Jarczyński, restaurator, właściciel Der Elefant.

W rozmowie z "Super Expressem" właściciel Der Elefant stwierdził, że nie boi się fali hejtu ze strony osób niezaszczepionych oraz zarzucania mu segregacji i podziału klientów.

- Absolutnie się nie boję. Myślę, że to będzie zrozumiałe. Szanuję zdanie każdego. Ci, którzy nie chcą się zaszczepić, mogą zrobić test i przynieść wynik testu. A jeżeli nie chcą robić testu, to dowozimy nasze produkty na terenie całej Warszawy. Natomiast tych, którzy chcą do nas przyjść, i się szczepią albo są ozdrowieńcami, to chcemy ich zaprosić i zagwarantować jak najbezpieczniejszą atmosferę - powiedział Artur Jarczyński.

Właściciel Der Elefant dodał również, że decyzja, którą podjął, nie ulegnie już zmianie. - Czujemy się odpowiedzialni za to, co robimy. Czas, przez który wszyscy przechodzimy, jest szczególny. Najgorszą karą, która może nas spotkać to kolejny lockdown. Żeby tego uniknąć, robimy wszystko, co w naszej mocy - wyjaśnił.

Sonda
Czy restauracje powinny być otwarte tylko dla osób zaszczepionych?
Super Raport 20.09 (Goście: Bartłomiej Sienkiewicz - PO, prof. Antoni Dudek - politolog, historyk, UKSW) Sedno Sprawy: Waldemar Kraska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE