Zamiast romantycznego spaceru, interwencja straży miejskiej. Para znaleziona w krzakach

2021-09-21 11:59
Zamiast romantycznego spaceru, interwencja straży miejskiej. Para znaleziona w krzakach
Autor: Pixabay Zamiast romantycznego spaceru, interwencja straży miejskiej. Para znaleziona w krzakach

Nocne spacery w nieznanym terenie nad Wisłą, choć pełne romantyzmu, mogą skończyć się poważnym stresem. Przekonała się o tym para młodych ludzi, którzy przez blisko 3 godziny błądziła 20 września w chaszczach, nie mogąc znaleźć drogi powrotnej do domu. Z opresji uratowali ich strażnicy miejscy.

Ten spacer para młodych ludzi zapamięta na długo. Było już po godzinie 2:30 gdy strażnicy miejscy otrzymali niepokojące zgłoszenie od dwojga młodych ludzi. Para wybrała się przed północą na spacer nad Wisłę, ale zabłądziła i straciła orientację. Po kilku godzinach nieudanych prób odnalezienia drogi powrotnej, młodzi ludzie postanowili poprosić o pomoc straż miejską. Kiedy dzwonili na alarmowy numer 986, byli mocno wystraszeni. Wyjaśnili, że zeszli z wału przeciwpowodziowego na wysokości ulicy Maciejewskiego, ale po wejściu w chaszcze stracili orientację i nie umieli odnaleźć ścieżki, którą przyszli.

Przeczytaj: Marta Lempart jak żołnierka AK i uczestniczka Powstania Warszawskiego? Wyróżnienie wywołało burzę! "Profanacja"

Strażnicy natychmiast podjęli interwencję. Jadący po wale funkcjonariusze włączyli niebieskie światła sygnalizacyjne. Jednocześnie dyżurny ze stanowiska dowodzenia skontaktował się telefonicznie ze zgłaszającymi i poprosił, by wypatrywali tych sygnałów. Gdy młodzi ludzie zauważyli światła, poproszono ich, by nie ruszali się z miejsca.

- Nieoświetlony teren, na którym się znajdowali, jest podmokły, zarośnięty, a linia brzegowa nierówna. Błądząc w nieznanym terenie para młodych ludzi mogła wpaść w bagnisko lub do wody - wyjaśniają strażnicy miejscy z Warszawy. -  Wykorzystując latarki, przedzierając się przez powalone drzewa i gęste krzewy, strażnicy dotarli do mężczyzny i kobiety, którzy byli mocno zestresowani.

Zabłądzili w chaszczach nad Wisłą

Odnaleziona para wyjaśniła, że błądziła w zaroślach już blisko 3 godziny, a w pewnym momencie omal nie spadli ze stromej skarpy do rzeki. Gdy zdali sobie sprawę, że sami nie zdołają się wydostać się postanowili zadzwonić po pomoc do straży miejskiej.

- Po odprowadzeniu do ulicy Maciejewskiego młodzi ludzie podziękowali za udzieloną pomoc i obiecali, że już nie będą próbowali podobnych wycieczek nocami - mówią strażnicy.

Przeczytaj także: Hulajnoga grozy w Śródmieściu. Głupi żart mógł kosztować czyjeś życie

Sonda
Jak oceniasz pracę straży miejskiej w Warszawie?
Raport z anteny 20.09, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE