W metrze jak na lotnisku. Pierwsza stacja w Warszawie ma ruchomy chodnik

2021-09-21 16:17
Ruchomy chodnik w metrze
Autor: Maciej Czerski/Metro Warszawskie Ruchomy chodnik w metrze

Na Targówku trwa budowa trzech stacji metra ostatniego odcinka II linii metra. Wygląd podziemnych przystanków zaczyna już przypominać powoli ten docelowy. Dzięki temu wiemy, że jeden z nich będzie niczym lotniskowy terminal, a to przez... ruchomy chodnik.

Stacja Kondratowicza, którą mieli okazję w ostatni weekend zwiedzać mieszkańcy Warszawy zyska nietypowy element, znany do tej pory z portów lotniczych. Robotnicy zamontowali tam właśnie ruchomy chodnik! - Po oddaniu do użytku stacji C20 Kondratowicza stanie się ona ważnym punktem przesiadkowym. Korytarz łączący metro ze skrzyżowaniem ulic Św. Wincentego i Kondratowicza ma około 150 m długości – powiedziała Anna Bartoń z Warszawskiego Metra.

- Z uwagi na komfort podróży pasażerów, także tych z niepełnosprawnością oraz usprawnienie przepływów potoków pasażerskich projektant przewidział w tym miejscu montaż dwóch chodników ruchomych o długości 50 i 36 metrów – dodała rzeczniczka. Przejście podziemne będzie prowadziło do przystanku tramwajowego, który będzie zabierał pasażerów na Zieloną Białołękę. Podziemne stacje zyskały już też granitowe płyty na ścianach i w niektórych miejscach ruchome schody.

Zobacz koniecznie: Ludzkie kości wychodzą z ziemi przy torach. To szczątki żołnierzy! [ZDJĘCIA]

Korytarz na nowej stacji metra będzie wyposażony w ruchome chodniki
Autor: Maciej Czerski/Metro Warszawskie Korytarz na nowej stacji metra będzie wyposażony w ruchome chodniki

Na północno-wschodnim, blisko 4-kilometrowym, odcinku II linii metra konsorcjum firm Gulermak i Astaldi kończy budowę trzech stacji: „Zacisze” pod ul. Figara w pobliżu skrzyżowania z ul. Codzienną, „Kondratowicza” przy skrzyżowaniu ul. Malborskiej i Kondratowicza oraz „Bródno” przy krzyżówce Kondratowicza i Rembielińskiej. Prace po różnych problemach złapały opóźnienie, jednak ostatecznie mają zakończyć się do wakacji 2022 roku. Koszt budowy to blisko 1,4 mln zł.

Sprawdź: Marka zmiażdżyła prasa. Konał w samotności na polu. Osierocił córeczkę

Postępy prac na budowie metra na Targówku. Tak wygląda nowa stacja
Sonda
Czy Rafał Trzaskowski jest dobrym prezydentem Warszawy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE