Pani Grażyna przeżyła dwie eksmisje. "Kolejny raz tego nie zniosę"

2021-09-21 12:24
Pani Grażyna z Warszawy przeżyła dwie eksmisje, grozi jej trzecia
Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI/ SUPER EXPRESS Pani Grażyna z Warszawy przeżyła dwie eksmisje, grozi jej trzecia

Pani Grażyna Drozdowska z Warszawy (57 l.) przeżyła w ciągu trzech lat już dwie eksmisje, teraz grozi jej kolejna. Zrozpaczona kobieta zwróciła się z prośbą o interwencję. Udało nam się doprowadzić do spotkania z wiceburmistrzem dzielnicy, podczas którego doszło do ostrej wymiany zdań. Kto w tym sporze ma rację?

Grażyna od 20 lat cierpi na padaczkę powypadkową. Pracuje jako sprzątaczka, a za swoją pensję ledwo wiąże koniec z końcem. Traumatyczne wydarzenia odcisnęły piętno na jej psychice. Kobieta nie mieszka sama, wraz z nią w lokalu zagrożonym eksmisją przebywa córka samotnie wychowująca swojego synka. W kwietniu br. skończyła się umowa najmu. Wcześniej już mieszkała w lokalu komunalnym. Grażyna liczyła na przyznanie jej i najbliższym mieszkania z zasobu miasta. Tak się jednak nie stało. Komisja Mieszkaniowa Rady Dzielnicy Praga-Północ jednogłośnie negatywnie zaopiniowała wniosek o udzielenie jej pomocy mieszkaniowej.

Zobacz: Kolejki straszą w internecie, a w urzędach pusto. Ujawniamy absurd w wydziałach komunikacji

Poprosiliśmy wiceburmistrza Dariusza Kacprzaka o spotkanie z panią Grażyną w obecności mediów. Burmistrz wyraził zgodę zastrzegając, że będzie miało ono charakter informacyjny i nie jest częścią procedury administracyjnej. Z jej pełnomocnikiem, Zenobią Żaczek z Komitetu Obrony Lokatorów nie miał zamiaru rozmawiać. Ma to związek z kontrowersyjnym happeningiem podczas jednej z sesji Rady Dzielnicy, gdy Żaczek wraz z innym działaczem przyszli na spotkanie z kukłą przedstawiającą byłego wiceburmistrza Dariusza Wolkego (urzędnik zmarł w czerwcu). Gdy na poniedziałkowym spotkaniu w urzędzie zjawili się działacze KOL z Żaczek na czele, doszło do ostrej wymiany zdań.

Pani Grażyna z Warszawy przeżyła dwie eksmisje, grozi jej trzecia

- Ta pani niestety nie podlega już pod przepisy o pomocy mieszkaniowej, bo wcześniej sama zrezygnowała z lokalu komunalnego – tłumaczy wiceburmistrz Pragi-Północ Dariusz Kacprzak. W uzasadnieniu odmowy była też mowa o kryterium metrażowym. Zenobia Żaczek z Komitetu Obrony Praw Lokatorów zbija ten argument: - Kryterium metrażowe nie dotyczy mieszkańców budynków prywatnych, w sytuacji, gdy upłynął okres obowiązywania umowy najmu – przekonuje.

Raport z anteny 20.09, godz.10
Sonda
Czy masz mieszkanie na własność?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE