Kolejne zapisy na szczepienia COVID - 19. Warszawiacy mający 59 lat już mogą się szczepić [LISTA MIEJSC]

Szczepienia COVID-19
Autor: SHUTTERSTOCK Szczepienia nastolatków już w przyszłym tygodniu? Minister zdrowia zdradził datę

Zgodnie z harmonogramem szczepień od poniedziałku, 12 kwietnia codziennie, przez następne 12 dni uruchamiane są zapisy dla kolejnych roczników, począwszy od osób w wieku 59 lat, czyli rocznika 1962. W poniedziałek ruszają zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w wieku 59 lat (rocznik 1962), które wcześniej nie wypełniły formularza zgłoszeniowego. Rejestrować mogą się one przez internet, w punktach szczepień, dzwoniąc na infolinię 989 lub wysyłając SMS pod numer 880-333-333.

W Warszawie jak i w całej Polsce od poniedziałku ruszyły szczepienia osób w wieku 59 lat. Każdego dnia dołączać mogą osoby urodzone rok później niż te, które danego dnia zapisują się. Taką zasadę przyjęto do 24 kwietnia. Osoby, które nie zapiszą się w wyznaczonym dniu, mogą to zrobić też później. Przedstawiciele rządu zapowiadają, że do 25 kwietnia nie nastąpi jednak pełne uwolnienie wszystkich roczników, tylko dalsze umożliwienie rejestracji osobom urodzonym w konkretnym roku bądź latach.

NIE PRZEGAP: Warszawa. Zgarnęli około 50 kg narkotyków i zlikwidowali wytwórnię papierosów. Wielka akcja policji [ WIDEO, ZDJĘCIA]

Tak od środka wygląda walka z koronawirusem. Pacjentka opowiada o dramacie w szpitalu

Zapisy dotyczą wszystkich osób z danego rocznika, które na początku roku (styczeń, luty, marzec) nie wypełniły formularza dotyczącego gotowości zaszczepienia. Jeśli to uczyniły, mogły zapisać się na szczepienie wcześniej, zgodnie z zapowiedzią, że gdy nadejdzie kolej ich grupy wiekowej, traktowane będą przy zapisach priorytetowo.

Nowa szczepionka

Pacjenci szczepieni są na razie dwudawkowymi preparatami trzech firm: Pfizer, Moderna - szczepionki w technologii mRNA i AstraZeneca - wektorowej. Kolejna szczepionka, tym razem jednodawkowa, również wektorowa Johnson & Johnson, zgodnie z zapowiedzią, powinna trafić do Polski w najbliższą środę. Pierwsza partia to 120 tys. dawek. W pierwszej kolejności szczepionka ma być wykorzystywana przez punkty wyjazdowe do uodparniania osób chorych czy obłożnie chorych, które same nie mogą dotrzeć do punktu szczepień.

Jak deklarują przedstawiciele rządu, do końca sierpnia powinny być zaszczepione co najmniej jedną dawką wszystkie chętne osoby. W II kwartale wykonanych ma być ponad 20 mln szczepień, podczas gdy w I kwartale przekroczono 6 mln dawek.

Zapisać się na szczepienia można także w konkretnym punkcie szczepień. Pełną listę znajdziesz TUTAJ.

Gdzie w Warszawie zaszczepić się na COVID-19?

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE