Kolejny niewybuch na budowie metra na Bródnie

2019-12-03 12:45 Mateusz Nadworski (mnadworski@grupazpr.pl)
Kolejny niewybuch na budowie metra
Autor: Gulemark Kolejny niewybuch na budowie metra

Na budowie drugiej linii metra przy ul. Rembielińskiej znaleziono kolejny niewybuch. Ewakuowano pobliski pawilon usługowy. To trzecia akcja saperów w ciągu miesiąca.

Kilka minut przed godz. 8 we wtorek policjanci otrzymali zgłoszenie o wykopaniu niewybuchu na budowie metra. - Wydobyto pocisk moździerzowy. Prace na tym terenie zostały wstrzymane a na miejsce wysłaliśmy patrol policji – przekazała podkom. Paulina Onyszko z komendy rejonowej policji Warszawa VI.

Ewakuowali sklep

Policjanci podjęli decyzję o ewakuacji pobliskiego centrum usługowego. - Teren budowy musiało opuścić około dziesięć osób. Nie było potrzeby ewakuowania mieszkańców ani blokowania ruchu samochodowego. Funkcjonariusze zabezpieczali to miejsce przed dostępem osób postronnych – dodała Paulina Onyszko.

Wezwano patrol saperów

Na teren budowy został wezwany patrol saperów, który około godz. 11.00 zabezpieczył i wywiózł pocisk.

Trzeci pocisk 

Na budowie drugiej linii metra na warszawskim Bródnie już dwa razy znajdowano niewybuchy z II wojny światowej w ciągu ostatniego miesiąca. W ubiegły wtorek koparka natrafiła tam na pocisk lotniczy o długości około 40 cm. Spowodowało to wtedy ewakuację mieszkańców trzech bloków. Z kolei 20 listopada operator koparki wykopał w tej okolicy również pocisk lotniczy, który wyrwał z codziennych obowiązków około tysiąc osób.

KLIKNIJ: BURZĄ Czarnego Kota: Słynnego gargamela rozbiorą aż do parteru!